PŚ w skokach. Polscy skoczkowie zakończyli pierwsze zgrupowanie. Kadra B też ciężko trenuje

Mimo że w kalendarzu dopiero końcówka kwietnia, to polscy skoczkowie mają już za sobą pierwszy obóz przygotowawczy do nowego sezonu. Polacy spędzili na Wyspach Kanaryjskich ostatnie dwa tygodnie, ale zgrupowanie właśnie dobiegło końca.

10 kwietnia biało-czerwoni polecieli do hiszpańskiej Fuerteventury, w której zaplanowany został obóz szkoleniowo-techniczny. Skoczkom towarzyszyły ich rodziny, a treningi odbywały się zwykle co drugi dzień. W Hiszpanii zawodnicy pracowali na regeneracją mięśni i przygotowaniem ich do kolejnego wielkiego wysiłku, który czeka Polaków przed sezonem olimpijskim.

Polski zespół do Hiszpanii wybrał się w dziesięcioosobowym składzie, a w drużynie pojawiły się dwie nowe twarze. Oprócz Kamila Stocha, Macieja Kota, Piotra Żyły i Dawida Kubackiego do Hiszpanii polecieli nowi członkowie kadry A, czyli Jakub Wolny i Krzysztof Miętus. Zabrakło za to Stefana Huli, któremu niedawno urodziło się dziecko. Na Wyspach Kanaryjskich nie brakło również czasu na odpoczynek i obejrzenie kilku pięknych miejsc. Polscy skoczkowie chwalili się m.in. zobaczeniem wulkanu na wyspie Lanzarote i niecodziennego zielonego jeziora. Dużą popularność w Internecie zdobyły również zdjęcia partnerek polskich skoczków.

Kadra B też trenuje

Nie próżnują również skoczkowie z kadry B. Drużyna prowadzona przez Radka Żidka trenuje na obiektach zakopiańskiego COS-u. Prace młodych skoczków obserwuje dyrektor polskich skoków narciarskich - Adam Małysz, który wrzucił do sieci filmik prezentujący fragment treningu kadry B. Wideo można zobaczyć TUTAJ

Przed polskimi zawodnikami kilka dni odpoczynku, a potem kolejne zgrupowania w Szczyrku. Nasi zawodnicy powinni pojawić się na skoczni już w połowie maja. Wówczas zaplanowano trening na obiektach Skalite. Jeszcze nie wiadomo, czy Stefan Horngacher zdecyduje się na treningi na skoczniach mniejszych niż k95. Próby na takich obiektach mogą się przydać zawodnikom, którzy dopiero dołączyli do drużyny Austriaka.

Pierwsze starty naszych zawodników zostały zaplanowane już w połowie lipca. W tegorocznej edycji Letniego Grand Prix odbędzie się dziesięć konkursów, w tym jeden drużynowy. LGP rozpocznie się w dniach 14-15 lipca w Wiśle, a wielki finał przewidziano na 3 października w Klingenthal.

Zobacz wideo
Więcej o: