Turniej Czterech Skoczni. Najlepszy początek Stocha w karierze

Powracający po kontuzji stawu skokowego Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Tak dobrze jeszcze nie zaczynał tych prestiżowych zawodów.

Kamil Stoch Turnieju Czterech Skoczni jeszcze nigdy nie zakończył na podium. W sezonie 2012/2013 uplasował się na czwartej pozycji, ale nawet wtedy nie zaczął turnieju tak dobrze jak teraz. Dotychczasowym najlepszym wynikiem Polaka na inaugurację zawodów było miejsce 13. Teraz rozpoczął rywalizację z wysokiego "C". Czwarte miejsce i strata 9 punktów do podium to dobra pozycja do ataku.

Miejsca Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni

* w sezonie 2007/08 w Bischofshofen odbyły się dwa konkursy

Jeszcze tydzień temu u bukmacherów nie można było stawiać na zwycięstwo Stocha. Dziś za złotówkę postawioną na wygraną Polaka płaci się siedem złotych. Większymi faworytami są tylko trzej pierwsi skoczkowie konkursu w Oberstdorfie. Na Stefana Krafta i Michaela Hayboecka jest kurs "3", a Petra Prevca - "3,5". Na postawioną złotówkę na zwycięstwo piątych w rankingu bukmacherów Andersa Fannemela i Romana Koudelkę płaci się już ponad dwa razy więcej niż na Stocha - 15 złotych.

Zobacz wideo
Więcej o: