Rozpoczął negocjacje z Rosjanami. I już może żałować. "Czerwona kartka" od rodaków

Lauri Kerminen miał znaleźć się w kadrze reprezentacji Finlandii na kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy w siatkówce. Jeden z najlepszych libero na świecie ostatecznie nie znalazł się na liście, ponieważ negocjuje kontrakt z jednym z klubów rosyjskich.

Rozpoczęcie inwazji Rosji na Ukrainę sprawiło, że wielu sportowców postanowiło uciekać z obu krajów. Część z nich zdecydowała, że chcą kontynuować swoją karierę w innych miejscach (przykłady Sebastiana Szymańskiego w Feyenoordzie Rotterdam i Grzegorza Krychowiaka w Al-Shabab), ale zdarzały się też przypadki, gdzie sportowiec wolał pozostać w Rosji. W Polsce taka sytuacja dotyczyła Macieja Rybusa, który został w lidze rosyjskiej i tym samym został skreślony z reprezentacji Polski. Teraz ten sam los czeka gwiazdę fińskiej siatkówki.

Zobacz wideo Wilfredo Leon pokazał, jakie ćwiczenia wykonuje podczas rehabilitacji po operacji kolana

Fińska gwiazda siatkówki zawieszona w kadrze. Powodem... negocjacje kontraktu w Rosji

Fińska Federacja Piłki Siatkowej ogłosiła powołania na zgrupowanie przed rozpoczęciem kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Pierwotnie na liście znajdował się Lauri Kerminen, czyli jeden z czołowych libero na świecie. Ostatecznie 29-latek nie został uwzględniony, ponieważ chce kontynuować swoją karierę w Rosji. "Kerminen zapowiedział, że negocjuje przedłużenie kontraktu w Rosji i dalsza gra w tym miejscu nie jest wykluczona. Nie będziemy komentować sprawy na tym etapie" - czytamy.

Lauri Kerminen rozpoczynał karierę seniorską w barwach Kokkoan Tiikerit, gdzie występował w latach 2011-2014. Od 2015 roku Fin gra w lidze rosyjskiej - najpierw grał dla Kuzbassu Kemerowo, a od 2020 roku był zawodnikiem Dynama Moskwa. To właśnie z klubem ze stolicy Rosji wygrał m.in. dwa mistrzostwa kraju, dwa Superpuchary czy Puchar CEV w 2021 roku. Lauri Kerminen wyjechał z Rosji po rozpoczęciu wojny w Ukrainie, ale wygląda na to, że ta sytuacja już mu nie przeszkadza.

Reprezentacja Finlandii wygrała dwa mecze towarzyskie z Estonią (po 3:0), a teraz czekają ją cztery sierpniowe spotkania w kwalifikacjach, odpowiednio z Łotwą (6 i 17 sierpnia) oraz Austrią (10 i 14 sierpnia). Awans na mistrzostwa Europy wywalczą zwycięzcy siedmiu grup eliminacyjnych oraz pięć najlepszych zespołów z klasyfikacji z drugich miejsc.

Więcej o: