Vital Heynen powołał sztab trenerski w kadrze Niemiec. Wybrał dwóch Polaków

Vital Heynen, który od kilku miesięcy pełni rolę selekcjonera kobiecej reprezentacji Niemiec ogłosił nazwiska członków swojego sztabu trenerskiego. Znalazło się w nim dwóch Polaków - Paweł Woicki i Robert Kaźmierczak.

We wrześniu ubiegłego roku Vital Heynen zakończył trzyletni okres pracy na stanowisku selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski. Belg pożegnał się z kadrą po mistrzostwach Europy, na których Polacy wywalczyli brązowe medale. Po odejściu 52-latek postawił sobie kolejny cel i objął niemiecką kadrę kobiet.

Zobacz wideo ZAKSA po przerwie odzyskała tytuł mistrza Polski. "Tajemnicą jest to, że ta drużyna ma świetną atmosferę"

Semeniuk odchodzi z ZAKSY do Włoch. Semeniuk odchodzi z ZAKSY do Włoch. "W Polsce osiągnął wszystko"

Dwóch Polaków w sztabie Heynena

31 maja rozpoczynają się rozgrywki kobiecej Ligi Narodów. Na dwa tygodnie przed startem imprezy Vital Heynen skompletował skład sztabu szkoleniowego. Pojawiło się w nim kilka niespodzianek. Wśród członków sztabu znajduje się dwóch Polaków - Paweł Woicki i Robert Kaźmierczak, którzy współpracowali z Belgiem w polskiej drużynie narodowej.

Podczas nadchodzącej Ligi Narodów dojdzie do bezpośredniego starcia polskich i niemieckich siatkarek. Odbędzie się ono 5 czerwca o godzinie 12:00. Wcześniej biało-czerwone rozegrają trzy mecze - z Kanadą (1 czerwca), Brazylią (2 czerwca) i Koreą Południową (4 czerwca).

Wilfredo Leon pracuje z Nikolą Grbiciem w Sir Safety PerugiaWystęp Leona w Lidze Narodów pod znakiem zapytania. Konieczna może być operacja

W trakcie trzech lat pracy siatkarską reprezentacją Polski Vital Heynen sięgnął po mistrzostwo świata (2018), dwukrotnie zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Europy (2019 i 2021), zaś w Lidze Narodów zdobywał brązowy (2019) i srebrny medal (2021).

Więcej o: