Jeden z najlepszych trenerów na świecie odchodzi z Resovii. "Trwają rozmowy"

Jakub Balcerski
Asseco Resovia w czwartek ogłosiła, że Argentyńczyk Marcelo Mendez nie będzie jej prowadził w kolejnym sezonie. Niewykluczone jednak, że szkoleniowiec zostanie w Polsce. Według informacji Sport.pl jeden z najlepszych trenerów siatkarskich na świecie rozmawia z co najmniej dwoma klubami PlusLigi.

- Marcelo Mendez to świetny trener oraz bardzo dobry człowiek. Jestem mu wdzięczny i dziękuję za jego pracę, zaangażowanie i pomoc naszemu klubowi - podziękował argentyńskiemu szkoleniowcowi za pracę w Rzeszowie prezes klubu, Piotr Maciąg.

Zobacz wideo BBTS Bielsko-Biała awansowało do PlusLigi

Mendez odchodzi z Rzeszowa, ale nie z PlusLigi?

Mendez, czyli brązowy medalista igrzysk olimpijskich z reprezentacją Argentyny i twórca sukcesów Sady Cruzeiro - sześciu mistrzostw Brazylii i trzech klubowych mistrzostw świata, odchodzi z Rzeszowa po niespełna pół roku pracy. 

Sir Safety Perugia, Liga Mistrzów CEV, Nikola Grbić, Wilfredo Leon Grbić nie obawia się o posadę po wielkiej porażce. Ale słowa Leona mogą niepokoić

Choć obecnie Mendez jest bez klubu, to w najbliższym czasie raczej nie będzie narzekał na brak zajęć - pozostaje trenerem reprezentacji Argentyny. Później wcale nie planuje przerwy od pracy w trakcie sezonów ligowych.

"Trwają rozmowy". Co najmniej dwa polskie kluby zainteresowane Argentyńczykiem

- Trwają rozmowy. Marcelo ma już kilka ofert - mówi Sport.pl agent Argentyńczyka, Georges Matijasević. - Zgłosił się jeden klub z Japonii, jest też zainteresowanie ze strony kilku włoskich i polskich drużyn - przyznaje.

Norbert Huber doznał kontuzji w meczu finałowym PlusLigi Dramat Norberta Hubera. Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia. "Dłuższa przerwa"

Według informacji Sport.pl współpracę z Mendezem chciałyby nawiązać PGE Skra Bełchatów i Projekt Warszawa. Za to do tej pory za najbardziej prawdopodobną opcję dla szkoleniowca uważano posadę trenera Modeny w Serie A, o czym informowała "La Gazzetta dello Sport".

Stefano Lavarini Problemy Lavariniego w ataku kadry. Może być zmuszony do opcji awaryjnej

Przyszłość Marcelo Mendeza powinna się wyjaśnić w ciągu kilku tygodni. Nie znamy jeszcze także jego następcy w Asseco Resovii.

Więcej o: