53 pkt i 11 asów! Genialny mecz Wilfredo Leona i Bartosza Bednorza. Ozdobą as 130 km/h!

Kapitalnie w hicie włoskiej Serie A1 spisali się Polacy. Wilfredo Leon został bohaterem spotkania zdobywając aż 32 punkty w meczu Perugii przeciwko Modenie, którego liderem był Bartosz Bednorz. Obaj reprezentanci Polski zdobyli łącznie 53 pkt i zaliczyli 11 asów!

W hicie 12. kolejki włoskiej Serie A1 spotkały się ze sobą Perugia i Modena, czyli 2. i 3. drużyna obecnego sezonu. To od samego początku zwiastowało emocje, także dla polskich kibiców, bo w obydwu drużynach liderami są Polacy - odpowiednio Wilfredo Leon i Bartosz Bednorz.

"Z Leonem w składzie możemy marzyć o medalu w Tokio":

Zobacz wideo

Obydwaj swoje pozycje potwierdzili także w tym spotkaniu. Wilfredo Leon w całym spotkaniu zdobył aż 32 punkty, z czego aż 6 bezpośrednio z zagrywki. Jednoznacznie został wybrany MVP meczu, wygranego przez Perugię 3:1 (25:21, 18:25, 25:20, 25:19). Zespół prowadzony przez Vitala Heynena tym samym umocnił się na 2. miejscu w tabeli. We wtorek Perugia zagra w Warszawie z Vervą Warszawa w meczu 3. kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Na nic zdała się doskonała dyspozycja w zagrywce Bartosza Bednorza, który w całym spotkaniu zaserwował aż 5 asów. Łącznie zdobył aż 21 punktów, najwięcej spośród swojej drużyny. Ozdobą spotkania była jednak najszybsza zagrywka w wykonaniu Wilfredo Leona, który zaserwował piłkę z prędkością 130 km/h.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.