Drzyzga o sytuacji Bartosza Kurka: Jego sprawa jest trzymana w dużej tajemnicy

Bartosz Kurek nie wystąpi w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Gdańsku i nie wiadomo, kiedy wróci do kadry. - Jego sprawa jest trzymana w dużej tajemnicy - powiedział Wojciech Drzyzga w programie "Prawda Siatki".

- Bartosz Kurek przeszedł minimalnie inwazyjną operację mikrochirurgiczną kręgosłupa lędźwiowego. Jest wcześnie po operacji i wraca do zdrowia. Zabieg przeszedł bez żadnych powikłań. Powrót do zdrowia potrwa około trzech miesięcy - powiedział dr n. med. Mariusz Głowacki z CM Gamma, który przeprowadził zabieg dwa miesiące temu. Kurek - MVP mistrzostw świata 2018 - nadal nie jest gotowy do powrotu.

Bartosz Kurek nie pomoże reprezentacji Polski w tym sezonie

Wiadomo już, że Kurek na pewno nie wystąpi w sierpniowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich ani w mistrzostwach Europy. - W ogóle nie wiadomo, czy w tym sezonie pojawi się na boisku w biało-czerwonej koszulce - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. 

Sprawa jest dosyć trudna i trzymana w dużej tajemnicy. Zresztą zasadnie, bo nie ogłasza się takich informacji tak szybko. Jest to trochę wojna psychologiczna z przeciwnikami, prowadzona jest taka polityka. Dodatkowo nie znając szczegółów, można zrobić zawodnikowi i jego klubowi przykrość. My nie znamy konkretów, trzymajmy się więc wypowiedzi prezesa PZPS. Prawdopodobnie Kurek nie zagra już w tym sezonie kadrowym

- powiedział Wojciech Drzyzga w programie "Prawda Siatki". - Niczego nie będę autoryzować jako pewnika - mogę tylko spekulować. Brak Bartosza w grupie w Spale w tym tygodniu jest dla mnie wyznacznikiem tego, że nie jest w stanie trenować z zespołem. To czy jest w fazie końcowej rehabilitacji, czy w przerwanej i ponownej konsultacji, a może szykuje się do kolejnego zabiegu - wszystko jest równie prawdopodobne. To jest bardzo zła informacja - mówił ostatnio Drzyzga w rozmowie ze Sport.pl.

- Na Bartka Kurka dzisiaj nie ma co liczyć. Bartek się leczy, jeszcze nie doszedł do pełni zdrowia. Daj Boże, żeby Bartek był gotowy na igrzyska olimpijskie - powiedział niedawno w rozmowie ze Sport.pl Daniel Pliński, wicemistrz świata z 2006 roku i mistrz Europy z 2009 roku.

Więcej o: