Oficjalnie: Bartosz Kurek nie zagra w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich!

Bartosz Kurek nie wystąpi w turnieju kwalifikacji olimpijskich w Gdańsku. Najlepszy zawodnik siatkarskiego mundialu wciąż ma problemy z kręgosłupem - poinformował "Przegląd Sportowy".

Początkowo w mediach mówiło się o nawet 9-miesięcznej przerwie Kurka od gry. Lekarze ogłosili jednak znacznie bardziej pozytywne prognozy. - Bartosz Kurek przeszedł minimalnie inwazyjną operację mikrochirurgiczną kręgosłupa lędźwiowego. Jest wcześnie po operacji i wraca do zdrowia. Zabieg przeszedł bez żadnych powikłań. Powrót do zdrowia potrwa około trzech miesięcy - powiedział dr n. med. Mariusz Głowacki z CM Gamma, który przeprowadził zabieg.

Zobacz wideo

Od zabiegu minęły już ponad dwa miesiące. Okazuje się jednak, że Kurek nie jest gotowy do powrotu. - To przykra informacja, ale Bartek nie będzie mógł pomóc reprezentacji Polski w sierpniowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich ani w mistrzostwach Europy. W ogóle nie wiadomo, czy w tym sezonie pojawi się na boisku w biało-czerwonej koszulce - powiedział „Przeglądowi Sportowemu” prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. 

Polska kadra awansowała do Final Six Ligi Narodów. Siatkarze Vitala Heynena zagrają w dniach 10-14 lipca w Chicago o medal imprezy. W tym czasie druga grupa w Zakopanem przygotowywać się będzie do kwalifikacji olimpijskich w Gdańsku. 

 
 

Więcej o: