Siatkówka. Ważni gracze zostają w Aluron Virtu Warcie Zawiercie

Marcin Waliński i Taichiro Koga zostają w Aluron Virtu Warcie Zawiercie na sezon 2019/2020. - To nie jest przypadek, że znaleźliśmy się w najlepszej czwórce poprzednich rozgrywek - powiedział przyjmujący.

W zeszłym sezonie Marcin Waliński rozegrał 33 spotkania w żółto-zielonych barwach, w których zdobył 421 punktów, co dało średnią 12,76 pkt na mecz. Był istotnym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Marka Lebedew - nic więc dziwnego, że klubowi zależało na tym, by zatrzymać przyjmującego. Wcześniej siatkarz występował m.in. w MKS-ie Będzin czy Delekcie Bydgoszcz.

W zespole zostanie także libero, Taichiro Koga, który był jednym z najbardziej stabilnych pod względem dyspozycji zawodników Aluron Virtu Warty Zawiercie. Kontrakt z klubem przedłużył też Michal Masny (rozgrywający), jak również dwaj atakujący - Grzegorz Bociek i Mateusz Malinowski.

Z zespołem pożegnali się natomiast Michał Żuk (odszedł do BBTS-u Bielsko-Biała) oraz zawodnicy z wypożyczenia z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle - Kamil Semeniuk oraz Krzysztof Rejno. Spekuluje się, że do teamu z Zawiercia w sezonie 2019/2020 dołączą Wojciech Ferens z Jastrzębskiego Węgla oraz Patryk Czarnowski (PGE Skra Bełchatów). Klub w poprzednich rozgrywkach zajął 4. miejsce w PlusLidze.

Więcej o: