Siatkówka. Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio może odbyć się w Polsce

Polski Związek Piłki Siatkowej chce zorganizować turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Tokio. Jego władze są gotowe zapłacić nawet 500 tys. dolarów - informuje "Przegląd Sportowy".

Turniej kwalifikacyjny zostanie przeprowadzony w dniach 9-11.08. PZPS chce, aby odbył się on w Polsce. Władze związku zapowiedziały, że planują wzięcie udziału w przetargu ogłoszonym przez FIVB. Związek za prawo do organizacji turnieju musiałby zapłacić 500 tys. dolarów. - To spora kwota, ale sprawa awansu na igrzyska jest priorytetowa - przyznał Jacek Sęk, prezes PZPS w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Wilfredo Leon będzie mógł zagrać z Polską o igrzyska w Tokio

Prezes PZPS zdradził także, że będzie się starał o prawa do organizacji kobiecego turnieju kwalifikacyjnego, który odbędzie się nieco wcześniej, bo w dniach 2-4.08. Nie wiadomo jednak, czy Polki w ogóle wezmą w nim udział. Zagrają w nim bowiem 24 najlepsze zespoły rankingu FIVB. Biało-czerwone obecnie zajmują 22. pozycję, ale brak awansu na mistrzostwa świata może je zepchnąć o trzy lokaty w dół. - Wisimy na włosku - przyznaje selekcjoner kadry, Jacek Nawrocki.

Wilfredo Leon będzie mógł zagrać z Polską o igrzyska w Tokio

W kalendarzu rozgrywek FIVB na przyszły sezon jeszcze jest sporo niewiadomych, ale daty rozgrywania turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk zostały już podane. Niezależnie od tego, gdzie się one odbędą, polska kadra będzie w nich wzmocniona. Czytaj dalej

Tomasz Wójtowicz: Terminarz na 2019 rok? Zostaje tylko śmiech. Na Puchar Świata trzeba będzie wysłać rezerwy

- Musimy zachować rozsądek, mieć priorytety. Nie wolno zawodników zajechać. Na Puchar Świata trzeba będzie wysłać rezerwy - mówi Tomasz Wójtowicz, komentator Polsatu, a w przeszłości wspaniały siatkarz, mistrz świata i mistrz olimpijski. - Kibice innych dyscyplin sportu mają rację, żartując z tego, co dziadki z FIVB wymyślają - dodaje. Czytaj dalej

Więcej o: