Siatkówka. Coming out rewelacji włoskiej kadry. Jej partnerką jest Katarzyna Skorupa

W październiku Paola Egonu była bohaterką kobiecej reprezentacji Włoch w siatkówce, która zajęła drugie miejsce na mistrzostwach świata. W ostatnich dniach więcej, niż o grze 19-latki, mówi się jednak o jej homoseksualnym związku. Partnerką Włoszki nigeryjskiego pochodzenia jest bowiem 34-letnia Katarzyna Skorupa.

Egonu była objawieniem ostatnich siatkarskich MŚ kobiet, na których Włoszki dotarły aż do finału. W nim jednak uległy Serbkom (2:3). - Wróciłam do hotelu i zadzwoniłam do swojej dziewczyny. Płakałam, a ona pocieszała mnie i tłumaczyła, że porażki są nieprzyjemne, ale to jednocześnie lekcja na przyszłość - przyznała 19-latka po porażce. Młoda zawodniczka od razu została zapytana o swoją partnerkę i homoseksualny związek. - Nie uważam tego, za coś dziwnego - przyznała Egonu, cytowana przez "Corriere della Sera".

Mateusz Bieniek: Nie zaglądam nikomu do portfela, nie chcę, by i mi zaglądano

Egonu ujawniła więc swoją orientację tuż po ostatnim meczu mistrzostw, ale jeszcze niedawno nikt nie wiedział, kto jest wspomnianą dziewczyną reprezentantki Włoch.

Tożsamość partnerki Egonu poznaliśmy po sobotnim Superpucharze Włoch, w którym Igor Gorgonzola Novara, w którym gra młoda atakująca, przegrał z Imoco Volley Conegliano (1:3). Po meczu dziennikarze "La Gazetta dello Sport" dostrzegli 19-latkę całującą się z Katarzyną Skorupą.

34-letnia Skourpa jest byłą reprezentanta Polski i byłą zawodniczką drużyny z Novary. Właśnie w niej poznała się z młodszą o 15 lat Egonu. Po ostatnim sezonie, w którym obydwie zawodniczki wraz ze swoją drużyną zdobyły wicemistrzostwo Włoch i wygrały puchar, Polka nie przedłużyła kontraktu z klubem. Do dziś pozostaje ona wolną zawodniczką.

Małgorzata Glinka-Mogentale: Gdyby nie kryzysy, Bartosz Kurek nie byłby teraz na szczycie

"La Gazetta dello Sport" została już skrytykowana za umieszczenie Egonu i Skorupy na okładce gazety. Otwarty list do redakcji wysłał Mauro Fabris, szef włoskiej ligi siatkarskiej kobiet. Działacz zapytał, czy położenie nacisku na pocałunek zawodniczek nie sugeruje braku akceptacji i tolerancji dla homoseksualizmu we Włoszech.

Więcej o: