Niesamowity gol nowego zawodnika Łomży Vive. Najpiękniejszy w Lidze Mistrzów! [WIDEO]

Bramka Dylana Nahiego, nowego skrzydłowego Łomży Vive Kielce została uznana za najładniejszą w Lidze Mistrzów w sezonie 2020/2021.

Dylan Nahi to jeden z najlepszych lewoskrzydłowych świata młodego pokolenia. Już w 2019 roku Bertus Servaas, prezes Łomży Vive Kielce podpisał z nim umowę i do najlepszej polskiej drużyny piłki ręcznej trafi od sezonu 2021/2022.

Zobacz wideo

Legenda reprezentacji Polski piłki ręcznej kończy karierę! Legenda reprezentacji Polski piłki ręcznej kończy karierę! "Stałem się bogaty"

Cudowny gol Francuza

Dylan Nahi w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów ubiegłego sezonu: PSG - THW Kiel, zachwycił kibiców piłki ręcznej dwoma bardzo spektakularnymi akcjami. Zwłaszcza bramką, którą zdobył w 47. minucie.

Gospodarze rozgrywali wówczas akcję w ataku pozycyjnym. Sędziowie zasygnalizowali już grę pasywną i na rzut z drugiej linii zdecydował się znakomicie w tym meczu dysponowany Elohim Prandi (aż dziewięć goli i tylko jedna pomyłka), ale został zablokowany przez niemiecki blok. Do piłki dobiegł jednak nominalny skrzydłowy Dylan Nahi i zdecydował się na akcję z drugiej linii. Został zatrzymany przez dwóch obrońców THW Kiel: Pavla Horaka i Haralda Reinkinda. Zdołał jednak upadając, stojąc tyłem do bramki, rzucić piękną bramkę nad głową bramkarza Niklasa Landina. Niemcy domagali się faulu ofensywnego, ale sędziowie uznali gola.

I właśnie to trafienie Nahiego zostało uznane przez dziennikarzy EHF za najładniejsze w sezonie Ligi Mistrzów 2020/2021. W zestawieniu dziesięciu najładniejszych bramek był też gol Arcioma Karaloka, kołowego Łomży Vive Kielce.

To jednak nie była jedyna efektowna Francuza. Nahi w 15. minucie przechwycił piłkę, pięknie minął dwóch rywali i przebiegł niemal całe boisko. Zatrzymał go dopiero faulem Sander Sagosen i dostał dwuminutową karę.

PSG pokonał u siebie THW Kiel 34:28 (16:15) i awansował do Final Four Ligi Mistrzów. Nahi w rewanżu zdobył sześć bramek, a oddał dwa rzuty więcej. W Kolonii PSG jednak zawiódł i przegrał już w półfinale z duńskim Aalborgiem 33:35.

Grupa śmierci Łomży Vive w Lidze Mistrzów! Arcytrudni rywaleGrupa śmierci Łomży Vive w Lidze Mistrzów! Arcytrudni rywale

Autorzy dziesięciu najładniejszych bramek w sezonie 2020/2021 Ligi Mistrzów: 

  1. Dylan Nahi (PSG) 
  2. Christian Dissinger (Vardar Skopje)
  3. Ferran Sole (PSG)
  4. Rune Dahmke (THW Kiel)
  5. Filip Perić (PPD Zagrzeb)
  6. Goran Sogard (Flensburg Handeweitt)
  7. Lukas Sandell (Aalborg Håndbold)
  8. Aleix Gomez (Barcelona)
  9. Arciom Karalok (Łomża Vive Kielce)
  10. Valero Rivera (Nantes)
Więcej o: