Hitowy transfer w piłce ręcznej. Zawodnik Łomży Vive trafi do zwycięzcy Ligi Mistrzów

Zwycięzca Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych - FC Barcelona będzie nowym klubem Angela Fernandez, skrzydłowego Łomży Vive Kielce.

W niedzielę Barcelona po sześciu latach przerwy wreszcie wygrała Ligę Mistrzów, wysoko w finale pokonując duński Aalborg 36:23. - Trzy miesiące temu Xavier Pascual dowiedział się, że po dwunastu latach pracy w Barcelonie musi odejść, mimo ważnej umowy. W niedzielę, po sześciu latach, świętował wygraną w Champions League. - Byłem to winien Laporcie - mówi - pisał Paweł Matys, dziennikarz sport.pl.

Zobacz wideo "Mało osób w nas wierzyło przed mistrzostwami. Nie tylko w telewizjach, ale ogólnie"

Nedim Remili kontra Mateusz Kus i Marko Mamić podczas meczu PGE Vive Kielce - PSGGalaktyczny transfer Łomży Vive. "Kielce z najlepszym duetem na świecie"

Fernandez zagra w najlepszej drużynie Europy

Barcelona mimo olbrzymiego sukcesu i rewelacyjnego sezonu, w którym odniosła komplet 61 zwycięstw, będzie miała kilka zmian w składzie. Oprócz trenera z klubu odchodzą bowiem: rozgrywający Raul Enterrios i Aron Palmarsson, kołowy Cendric Sorhaindo, bramkarz Kevin Moller i skrzydłowy Carsten Mortensen. Wiadomo już, że tego ostatniego zastąpi Angel Fernandez. Jego konkurentem będzie reprezentant Hiszpanii Aitor Arino, ale on do gry wróci dopiero w nowym roku, bo obecnie leczy kontuzję.

W Barcelonie Fernandez, który zdobył z kadrą Hiszpanii mistrzostwo Europy w 2018 i 2020 roku oraz brązowy medal tegorocznego mundialu, dołączy do dwóch innych byłych zawodników kieleckiego klubu: Słoweńca Blaza Janca i Chorwata Luki Cindricia.

32-letni Hiszpan przez ostatnie trzy sezony grał w Łomży Vive Kielce. Zdobył trzy mistrzostwa, dwa Puchary oraz zagrał w Final Four Ligi Mistrzów. W ostatnim sezonie był jednym z najlepszych graczy kieleckiej siódemki. Imponował skutecznością. W Lidze Mistrzów zdobył 29 bramek.

Już kilka miesięcy temu prezes Bertus Servaas zdecydował jednak, że jego umowa wygasająca 30 czerwca tego roku nie zostanie przedłużona. Do mistrzów Polski przychodzi bowiem wielce utalentowany lewoskrzydłowy PSG - Dylan Nahi. To właśnie on stworzy duet na lewym skrzydle z wychowankiem Vive - Cezarym Surgielem.

Krzysztof LijewskiTak legenda reprezentacji Polski zdobyła ostatniego gola w karierze! [WIDEO]

Oprócz Fernandez do Barcelony mają też trafić argentyński bramkarz Leonel Maciel (z CDBB Ciudad Encantada) i znakomity francuski prawy rozgrywający Melvyn Richardson (z Montpellier HB). Nowym trenerem będzie Antonio Carlos Ortega, ostatnio pracujący w niemieckim TSV Hannover-Burgdorf .

Więcej o: