Biegasz? Zwykłe ubezpieczenie może nie wystarczyć. Podpowiadamy, jak się ochronić

Osoby regularnie uprawiające sport z pewnością wiedzą, że nie jest trudno o nieszczęśliwy wypadek. Skręcenia czy złamania to po prostu część sportu, nawet tego amatorskiego. Jak wobec tego biegać, pływać i jeździć na rowerze bezpiecznie i z głową? Jak zabezpieczyć się, a raczej ubezpieczyć na wypadek skutków ewentualnych kontuzji?

Bieganie stało się jednym z najczęściej wybieranych sportów rekreacyjnych. Z roku na rok biega coraz więcej osób. Zarówno amatorzy, jak i zawodowcy narażeni są na kontuzje, które mogą wykluczyć biegacza z zaplanowanego startu i osiągnięcia wymarzonego celu. Miesiące przygotowań, poświęcony czas i poniesione koszty związane z zapisami na imprezę biegową, będą już nie do odzyskania. W zamian za to biegacz zmuszony będzie do poniesienia kosztów rehabilitacji, na które często brakuje funduszy. Na szczęście na rynku ubezpieczeń – poza standardowymi ubezpieczeniami NNW – pojawiły się produkty dedykowane specjalnie wybranym grupom sportowym.

Ubezpieczenia dedykowane biegaczom. Co może zainteresować cię w ofercie Run&Fun?

Jednym z takich dedykowanych produktów jest ubezpieczenie Run&Fun.

Zapewni Ci zwrot kosztów w przypadku rezygnacji z imprezy biegowej oraz pokrycie kosztów rehabilitacji po nieszczęśliwym wypadku. To bardzo korzystna opcja, zwłaszcza kiedy wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, a my w ostatniej chwili musimy zrezygnować z zaplanowanego wyjazdu. Wielu organizatorów imprez biegowych zastrzega sobie brak możliwości wycofania poniesionych kosztów po przekroczeniu określonego terminu. Koszt za udział w imprezie, w zależności od rodzaju startu, dochodzi nawet do kilkuset złotych. W przypadku nieszczęśliwego wypadku na kilka dni przed zawodami lub w dniu samego startu - sytuacja jest już bez wyjścia. Jeśli wykupimy stosowne ubezpieczenie, pieniądze wrócą na nasze konto, a dodatkowo możemy otrzymać zwrot kosztów rehabilitacji.

Konieczność rezygnacji z biegu wcale nie musi być spowodowana przez kontuzję. Co, jeśli staniemy się ofiarą kradzieży i stracimy niezbędne dokumenty, które uniemożliwią udział w zorganizowanej imprezie? Bez dowodu tożsamości nie odbierzemy pakietu i nie potwierdzimy swojej obecności, a co za tym idzie, będziemy wykluczeni ze startu. W tym przypadku również możemy liczyć na zwrot kosztów.

Czy warto rozszerzyć podstawowy zakres usług?

Spore grono biegaczy z czasem szuka nowych wyzwań. Dzięki temu prężnie rozwija się na przykład triathlon, który łączy w sobie aż trzy dyscypliny sportowe: pływanie, jazdę na rowerze i bieganie. Wtedy na pewno warto rozważyć zakup szerszego zakresu ubezpieczenia, które w przypadku nieszczęśliwego wypadku będzie ochroniło nie tylko nas, ale także sprzęt sportowy. Ubezpieczenie NNW Sport można indywidualnie kreować, dodając opcje, które są z naszego punktu widzenia najbardziej potrzebne i pożądane. Można rozszerzyć ochronę na przykład o: OC w życiu prywatnym w związku z uprawianiem sportu, zwrot kosztów leczenia i ratownictwa czy ubezpieczenie sprzętu lub kosztów jego wypożyczenia.

Gdzie obowiązuje wykupione ubezpieczenie?

Ubezpieczenie obowiązuje na całym świecie, co oznacza, że nie mamy żadnych ograniczeń co do wyboru miejsca, w którym chcemy uprawiać aktywność fizyczną. Śmiało możesz wziąć udział na przykład w prestiżowym cykl World Marathon Majors, w skład którego wchodzą maratony w: Tokio, Berlinie, Chicago, Londynie, Bostonie i Nowym Jorku. A nawet starać się o udział w Mistrzostwach Świata w triathlonie na Hawajach. Obecnie coraz więcej biegaczy z chęcią łączy bieganie z podróżowaniem, urlopem i zwiedzaniem nowych zakątków świata.

Czy zakup ubezpieczenia jest trudny?

W celu wykupienia dedykowanego ubezpieczenia, wcale nie musisz nigdzie biec ani jechać rowerem. Wszystkie formalności załatwisz online, w razie pytań możesz naturalnie dopytać konsultanta.

Czy na dodatkowe ubezpieczenie stać każdego?

Sam decydujesz, na jak długo potrzebna ci jest ochrona, na cały rok, jeden sezon czy tylko podczas wybranej imprezy sportowej. Koszty możesz rozłożyć na wygodne dla Ciebie raty.

Jedno jest pewne, bez względu na rodzaj uprawianej dyscypliny sportu, warto dokładnie przeanalizować możliwe zagrożenia i wybrać taki zakres ubezpieczenia, który będzie najlepiej dopasowany do  naszych potrzeb. Bo poza pasją trzeba pamiętać, że zdrowie ma się tylko jedno i warto o nie zadbać.