Liga holenderska. Polak w jedenastce kolejki Eredivisie. Ale nie Milik!

Filip Kurto z FC Dordrecht został wybrany do jedenastki kolejki ligi holenderskiej przez serwis Whoscored.com. Polski bramkarz wpuścił trzy gole w przegranym 1:3 meczu z PSV, ale popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami.

Kurto nie ma w tym sezonie wielu okazji do radości. W 15 meczach puścił aż 40 goli, tylko raz zachował czyste konto, a jego zespół, który wygrał zaledwie jedno spotkanie, jest zdecydowanie najgorszą drużyną w lidze.

W miniony weekend kibice beniaminka szykowali się na klęskę, bo Dordrecht grał z liderem ligi. Pogromu jednak nie było, właśnie dzięki polskiemu bramkarzowi. PSV wygrało 3:1, ale według serwisu Whoscored.com Kurto był drugim najlepszym zawodnikiem na boisku. Dzięki swoim nieporadnym obrońcom miał mnóstwo pracy. W sumie piłkarze PSV uderzali na bramkę aż 40 razy, w tym 15 razy celnie.

Najlepszą interwencją Kurto popisał się tuż przed przerwą. W jednej akcji dwa razy odbił strzały z pięciu metrów Luuka de Jonga, a na koniec jeszcze przerzucił piłkę nad poprzeczką. Kilka razy bramkarzowi Dordrecht dopisało też szczęście, m.in. rzut karny przestrzelił Memphis Depay.

Arkadiusz Milik tym razem nie został wyróżniony, choć w wygranym 5:0 meczu z Willem strzelił dwa gole i zaliczył asystę. Polski napastnik stał się najlepszym strzelcem Ajaksu i najbardziej efektywnym graczem całej ligi. Zagrał do tej pory niespełna 600 minut, a strzelał lub wypracowywał bramkę średnio, co 60 minut. Ma na swoim koncie osiem goli i dwie asysty.