Ajax przedłuża kontrakt z rywalem Milika

Kolbeinn Sigthorsson, 24-letni napastnik, przedłużył kontrakt z mistrzem Holandii. Wcześniej przewidywano, że w styczniu Ajaks będzie chciał sprzedać swojego piłkarza.

Chociaż to Polak ma obecnie więcej strzelonych goli w lidze od swojego rywala, media holenderskie przewidywały, że Sigthorsson gra częściej, by klub mógł go łatwiej sprzedać zimą, na pół roku przed upływem poprzedniej umowy. Tymczasem po ostatniej kontuzji odniesionej przez reprezentanta Islandii Ajax zdecydował się zaoferować mu roczne przedłużenie. Oznacza to, że Sigthorsson pozostanie w Amsterdamie przynajmniej do końca obecnego sezonu.

Jednak Arkadiusz Milik coraz mocniej przebija się do podstawowego składu Ajaksu. Wypożyczenie z Bayeru Leverkusen wkrótce zostanie zamienione na transfer, zwłaszcza że mistrzowie Holandii widzą w Polaku napastnika na kilka najbliższych sezonów. Jeśli Milik utrzyma dotychczasowe tempo rozwoju i formę piłkarską, to nie tylko będzie grał częściej, ale jego cena na pewno wzrośnie ponad dwa i pół miliona euro uzgodnionych w umowie między Ajaksem i Bayerem. Z kolei według portalu transfermarkt.de, Sigthorsson na razie jest wart ponad cztery miliony euro. Łączono go dotychczas choćby z Queens Park Rangers. W ostatnim meczu to on wystąpił w pierwszym składzie, ale z powodu kontuzji szybko zastąpił go na boisku Milik, strzelając dwa gole. Ajax poinformował, że Sigthorsson nie zagra już w tym roku.

Więcej o: