Liga holenderska. Dwa gole i asysta Arkadiusza Milika

Ajax w sobotę zdemolował Willem II 5:0. Dwa gole dla amsterdamskiego zespołu strzelił reprezentant Polski Arkadiusz Milik, który zaliczył też asystę.

20-letni napastnik zdobył w sobotę siódmą i ósmą bramkę w lidze holenderskiej. Milik mecz z Willem II rozpoczął na ławce rezerwowej. W 18. minucie zastąpił kontuzjowanego Islandczyka Kolbeinna Sigthorssona, strzelca pierwszego gola cztery minuty wcześniej.

Reprezentant Polski po raz pierwszy bramkarza gości pokonał w 27. minucie. Drugą bramkę zdobył tuż przed przerwą (Ajax prowadził wtedy 4:0, bo wcześniej gola strzelił Joel Veltman). W drugiej połowie Milik asystował przy trafieniu Davy'ego Klaassena.

Ajax odniósł 10. zwycięstwo w sezonie. Do liderującego PSV drużyna z Amsterdamu traci punkt.