Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Szwajcarscy prokuratorzy chcą 28 miesięcy więzienia dla prezesa PSG

Prezes Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaifi oraz Jerome Valcke, były sekretarz generalny FIFA, zostali oskarżeni w Szwajcarii o korupcję przy przyznawaniu praw do transmisji spotkań piłkarskich. Szwajcarska prokuratura chce 28 miesięcy więzienia dla Al-Khelaifiego.

Nasser Al-Khelaifi nie tylko rządzi w Paris Saint-Germain, ale i pełni funkcję szefa w grupie medialnej beIN oraz jest członkiem komitetu wykonawczego FIFA. Rząd szwajcarski zarzucił Katarczykowi próbę przekupstwa Jerome'a Valcke'a. 

Zobacz wideo Domenech o Lewandowskim: Powinien mieć szanse na Złotą Piłkę

Problemy prezesa PSG

Jak informuje szwajcarska agencja prasowa Keystone ATS, prokuratura wnosi do sądu o skazanie Katarczyka na 28 miesięcy więzienia. Jeszcze wyższa kara może czekać Valcke - prokuratorzy chcą dla niego trzech lat więzienia. Szef PSG należy do komitetu organizacyjnego najbliższego mundialu.

Śledczy oskarżyli Valcke o przyjmowanie łapówek, przestępstwo niegospodarności i fałszowanie dokumentów. Al-Khelaifi ma stanąć przed sądem za przekazanie Valcke'owi ogromnej łapówki dotyczącej sprzedaży jego firmie praw do transmisji piłkarskich, w tym mistrzostw świata w latach 2018-30 i Pucharu Konfederacji. 

Francuska prasa informowała, że Valcke korzystał w zeszłym roku z willi prezesa PSG znajdującej się na Sardynii. Miał tam mieszkać przez 18 miesięcy i nie płacić czynszu (ten wyniósłby za ten okres około 2 mln euro). 

Al-Khelaïfi to obecnie katarski biznesmen, wcześniej m.in. były tenisista. Był pierwszym Katarczykiem w rozgrywkach ATP. Jest dziś szefem krajowego związku tenisowego i wiceszefem azjatyckiego związku tenisa. 

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też: