Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prezes PSG i były sekretarz generalny FIFA zostali oskarżeni. Staną przed szwajcarskim sądem

Prezes Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaifi oraz Jerome Valcke, były sekretarz generalny FIFA, zostali oskarżeni w Szwajcarii o korupcję przy przyznawaniu praw do transmisji spotkań piłkarskich.

Nasser Al-Khelaifi nie tylko rządzi w Paris Saint-Germain, ale i pełni funkcję szefa w grupie medialnej beIN oraz jest członkiem komitetu wykonawczego FIFA. Rząd szwajcarski zarzucił Katarczykowi próbę przekupstwa Jerome'a Valcke'a. 

Zobacz wideo

Biuro prokuratora generalnego Szwajcarii (OAG) poinformowało, że obaj zostaną oskarżeni w związku z manipulacją przy prawach telewizyjnych przy przyznaniu ich do różnych turniejów mistrzostw świata i Pucharu Konfederacji.

Prezes PSG i Valcke staną przed sądem

OAG oskarżyła Valcke o przyjmowanie łapówek, przestępstwo niegospodarności i fałszowanie dokumentów. Nasser Al-Khelaifi ma stanąć przed sądem za przekazanie Valcke'owi ogromnej łapówki dotyczącej sprzedaży jego firmie praw do transmisji piłkarskich, w tym mistrzostw świata w latach 2018-30 i Pucharu Konfederacji.

Były działacz FIFA miał dostać pół miliona euro zaliczki, za którą Al Khelaifi kupił willę w Sardynii. Następnie Valcke dostał od Al-Khelaifiego możliwość korzystania z niej przez 18 miesięcy bez opłacania czynszu wynoszącego od 900 tys. do 1,8 mln euro.

Valcke ukrył ten fakt, gdy był sekretarzem generalnym FIFA. Co więcej, uczestniczył w sprzedaży praw medialnych na rynki we Włoszech i Grecji, dotyczących mistrzostw świata i Pucharu Konfederacji w latach 2018-2030.

Więcej o:
Komentarze (5)
Prezes PSG i były sekretarz generalny FIFA zostali oskarżeni. Staną przed szwajcarskim sądem
Zaloguj się
  • gio0102

    Oceniono 3 razy 3

    ile jeszcze dowodów na demoralizację tej dyscypliny zanim kibice dojadą do wniosku, ze nie powinni wspierać tego syfu - działaczy, ustawianych wyników, hazardu i pralni kasy, gangsterów, agresji, sztucznie wykreowanych gwiazd piłkarskich. Kibice to dla tych kilkudziesięciu trzęsących tym biznesem białych facetów to plankton, ma być, ale tylko po to, by mamić sponsorów, że dyscyplina ma "duży" zasięg, zarabiać na zakładach. Kilkadziesiąt lat zdemaskowanych afer - i nic, i kibice nie wyciągają wniosków. Sterowalni, oddani jak pies w łapach nieuczciwych działaczy.

  • stach_79

    Oceniono 2 razy 0

    I taka mafia mówi kto może a kto nie może grać w LM! OLAĆ, Polacy bojkotujcie Ligę Mistrzów UEFA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX