Insigne podchodzi do karnego, a Drągowski... Heroiczna postawa Polaka [WIDEO]

Bartłomiej Drągowski obronił rzut karny wykonywany przez Lorenzo Insigne, zatrzymał też dobitkę i dopiero przy drugiej dobitce skapitulował, za to Piotr Zieliński zaliczył asystę - tak wygląda starcie Fiorentiny z Napoli (1:2).

Zarówno Napoli, jak i Fiorentina udanie rozpoczęły zmagania w Serie A w sezonie 2021/2022. Drużyna prowadzona przez Luciano Spallettiego nie przegrała żadnego spotkania w lidze, natomiast ekipa z Florencji przegrała tylko dwa spotkania - 1:3 z AS Romą, jak i Interem Mediolan.

Bartłomiej Drągowski obronił rzut karny w meczu z Napoli. "Fajnie, że koledzy pomogli"

Napoli było aktywne na początku spotkania z Fiorentiną i starało się atakować przeciwnika wysokim pressingiem. Z obu stron nie brakowało okazji, choć więcej ich pojawiało się ze strony Fiorentiny. W 29. minucie Lucas Martinez Quarta otrzymał podanie od Dusana Vlahovicia i pokonał Davida Ospinę pięknym uderzeniem z półwoleja. Po decyzji systemu VAR bramka została uznana. Siedem minut później defensor z Argentyny sfaulował Victora Osimhena w polu karnym, a sędzia odgwizdał rzut karny

Do jedenastki podszedł Lorenzo Insigne, ale Bartłomiej Drągowski wyczuł intencje strzelca i sparował piłkę przed siebie. Dobitka kapitana Napoli została obroniona przez reprezentanta Polski, który dał z siebie wszystko w tej sytuacji, ale pozostali piłkarze Fiorentiny nie byli w stanie powstrzymać Hirvinga Lozano, który wbił piłkę do bramki. Drągowski tuż po bramce domagał się jej anulowania za faul Insigne, natomiast arbiter uznał trafienie Napoli.

Napoli w drugiej połowie objęło prowadzenie za sprawą uderzenia głową Amira Rrahmaniego. Defensor z Kosowa świetnie wykorzystał wrzutkę wykonaną lewą nogą przez Piotra Zielińskiego. Jak się okazało, był to zwycięski gol, dzięki któremu Napoli ma po siedmiu kolejkach komplet zwycięstw i 21 pkt - o cztery więcej od drugiego Interu Mediolan, o pięć więcej od trzeciego Milanu (który o 20:45 gra z Atalantą) i o sześć więcej od czwartej Romy. Fiorentina jest piąta z 12 pkt.

Drągowski kończył mecz z Napoli ze łzami w oczach, jako że w końcówce spotkania doznał kontuzji, o czym więcej można przeczytać tutaj >>