Bartłomiej Drągowski

Polak występujący na pozycji bramkarza we włoskim klubie Fiorentina. Ma za sobą grę w Jagiellonii Białystok oraz juniorskich i młodzieżowych reprezentacjach Polski. Uznawany jest za jeden z największych talentów bramkarskich w Europie.
Facebook: facebook.com/dragowski.b/
Instagram: instagram.com/bdragowski/

Początki kariery

Bartłomiej Drągowski rozpoczynał swoją przygodę z futbolem w juniorskich sekcjach Jagiellonii Białystok. W sezonie 2013/14 zadebiutował w ekstraklasie w zremisowanym pojedynku (4:4) z Koroną Kielce, choć miał niespełna 17 lat. Sezon później został już pierwszym bramkarzem Jagiellonii na stałe. Drągowski grał też w europejskich pucharach. W lipcu 2015 roku wystąpił w wygranym wjazdowym (1-0) meczu Jagiellonii z Kruoją Pokroje. Drągowski zagrał też w spotkaniu rewanżowym, które jego drużyna wygrała aż 8:0. Polski bramkarz mierzył się także z Omonią Nikozja.

W lipcu 2016 roku za 3, 25 mln euro przeszedł do włoskiej Fiorentiny, z którą podpisał pięcioletnią umowę. Drągowski jest uznawany za wielki talent, już w 2015 roku znalazł się (wraz z Arkadiuszem Milikiem) na corocznej liście 101 największych talentów na świecie, które wytypował serwis 101greatgoals.com. To nie jedyne jego wyróżnienie. Wraz z Krystianem Bielikiem (Arsenal) znaleźli się na liście 50 najbardziej utalentowanych nastolatków światowej piłki nożnej w zestawieniu przygotowanym przez ekspertów portalu goal.com.

Kontrowersje

O ile trudno przyczepić się do jego umiejętności bramkarskich, o tyle, Drągowski często irytuje kibiców swoim zachowaniem. Wielokrotnie prowokował swoich rywali nieprzepisowymi zagraniami, albo często symulując kontuzję.

Bartłomiej Drągowski

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.