Media: Arkadiusz Milik może zmienić klub, ale zostanie w Serie A! Ma zastąpić legendę

Możliwe, że latem z Milanu odejdzie Zlatan Ibrahimović. Kto zastąpi Szweda? Zdaniem portalu tuttonapoli.net, nowym napastnikiem mediolańskiego klubu może zostać Arkadiusz Milik z Napoli.

10 meczów, cztery gole i asysta - tak prezentuje się bilans Zlatana Ibrahimovicia w Milanie, do którego trafił w styczniu, po tym jak wygasła jego umowa z Los Angeles Galaxy. Być może Szwed już nie poprawi swojego dorobku. I wcale nie chodzi o fakt, że Serie A zawiesiła rozgrywki i wciąż nie wiadomo czy sezon zostanie dokończony.

Umowa Zlatana wygasa już 30 czerwca, a zdaniem "La Gazzetta dello Sport", napastnik poważnie zastanawia się nad swoją przyszłością. 38-latek miał być rozżalony faktem, że Milan pożegnał Zvonimira Bobana, jednego z dyrektorów sportowych.

Arkadiusz Milik za Ibrę?

Arkadiusz Milik w obecnym sezonie zagrał w 22 meczach, w których zdobył 12 bramek. Ale nawet ten przyzwoity wynik gwarantuje mu miejsca w pierwszym składzie, bo w dobrej formie również był Dries Mertens, najskuteczniejszy piłkarz w historii Napoli.

Zobacz wideo Felipe Melo wygrał wyzwanie po tym, co zrobił z rolką papieru

W dodatku, władze Napoli latem planują ofensywę transferową. Do drużyny dołączy kolejny napastnik - Andrea Petagna ze SPAL, a możliwe są jeszcze inne transfery ofensywnych piłkarzy, m.in.: Luki Jovicia. Z tego powodu - zdaniem "Corriere dello Sport" - Milik zaczął obawiać się, czy znajdzie miejsce w składzie w przyszłym sezonie i miał podjąć decyzję o poszukiwaniu nowego klubu. 

Portal tuttonapoli.net twierdzi, że Polak mógłby trafić do AC Milanu i zastąpić Zlatana Ibrahimovicia. Możliwe, że trenerem Milanu nie będzie już Stefano Pioli, bo zmieni go Ralf Ragnick.

Więcej o: