Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Media: Arkadiusz Milik odchodzi z Napoli przez swoje obawy

Arkadiusz Milik opuści Napoli - informuje "Corriere dello Sport". Zdaniem włoskiej gazety, polski napastnik obawia się, że straci miejsce w składzie drużyny i z tego powodu latem poszuka innego klubu.

Aktualny kontrakt Arkadiusza Milika z Napoli wygasa w czerwcu 2021 roku, ale od kilku miesięcy obie strony nie mogą dojść do porozumienia ws. przedłużenia umowy. Polak zarabia obecnie około 2,5 mln euro rocznie. Nowy kontrakt zakłada dużą podwyżkę dla napastnika, nawet do 4,5 mln euro, jednak Milikowi bardziej niż na wyższych zarobkach zależy na umieszczeniu w umowie klauzuli wykupu. Zdaniem włoskich mediów to właśnie ten element negocjacji jest od wielu miesięcy kością niezgody.

Arkadiusz Milik obawia się utraty miejsca w składzie

"Corriere dello Sport" informuje, że powód braku porozumienia jest. Władze drużyny z Neapolu latem planują wielką ofensywę transferową. Do drużyny dołączy Andrea Petagna ze SPAL, a możliwe są jeszcze transfery Jean-Philippe Matety, Luki Jovicia czy Lorena Morona. Z tego powodu Milik zaczął obawiać się, czy znajdzie miejsce w składzie w przyszłym sezonie i miał podjąć decyzję o poszukiwaniu nowego klubu.

Arkadiusz Milik w obecnym sezonie zagrał w 22 meczach, w których strzelił 12 bramek. Jego transferem zainteresowane są m.in. Arsenal i Tottenham - o czym informowały angielskie media. Polski napastnik może też trafić do Hiszpanii lub Niemiec, bo jest łączony z transferami do Atletico Madryt i Borussii Dortmund.

Zobacz wideo Milik z jednym golem, ale okazji miał więcej!