Demonstracja pod stadionem przed El Clasico! Poleciały banknoty z podobizną Laporty [WIDEO]

Godzinę przed rozpoczęciem meczu Real Madryt - FC Barcelona w półfinale Pucharu Króla doszło do wymownej demonstracji. Kibice gospodarzy rozrzucili wokół stadionu Santiago Bernabeu banknoty z podobizną prezesa FC Barcelony Joana Laporty. To pokłosie afery korupcyjnej tzw. sprawy Negreiry.

FC Barcelona w czwartkowy wieczór zagra w wyjazdowym El Clasico w półfinale Pucharu Króla. Przed spotkaniem doszło do wymownej demonstracji. Grupka fanów Realu Madryt rozrzuciła specjalne banknoty 500 euro z nadrukowaną podobizną Joana Laporty - prezesa FC Barcelony. W ten sposób wyrazili swój sprzeciw wobec "sprawy Negreiry".

Zobacz wideo Słoweńcy już wkrótce mogą mieć przewagę nad resztą świata w skokach

Kibice Realu Madryt demonstrują pod stadionem. Poleciały banknoty. "Korupcja w federacji"

Kibice wywiesili też transparenty i wznieśli okrzyki: "Korupcja w federacji". W ten sposób fani największego rywala Katalończyków odnieśli się do procederu, w którym Jose Maria Enriquez Negreira, były kataloński sędzia, przez co najmniej trzy lata (od 2016 do 2018 roku) dostawał od FC Barcelony pieniądze. W sumie miał ich otrzymać 1,3 mln euro. W zamian Negreira pod płaszczykiem usług doradczych miał dostarczać raporty na temat sędziów. Obecnie hiszpański wymiar sprawiedliwości prowadzi śledztwo w tej sprawie pod kątem domniemanego przestępstwa korupcyjnego.

Nagranie sprzed stadionu udostępnił korespondent "The Athletic" Guillermo Rai na Twitterze.

W czwartek przed meczem odbyła się też specjalna konferencja prasowa hiszpańskiej federacji piłkarskiej oraz Komitetu Sędziowskiego. Prezes związku Andreu Camps zapowiedział na niej, że sprawa zostania zbadana przez różne organy. Stwierdził też, że federacja zamierza wszystko wyjaśnić i jeśli będzie trzeba, zrobi to także w sądach. Dowiedzieliśmy się również, że wszyscy profesjonalni sędziowie złożyli wyjaśnienia w związku ze swoimi relacjami z Negreirą, poza jednym. Jego nazwiska nie podano. O informacje w "sprawie Negreiry" poprosiła także UEFA.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Mecz Realu Madryt z FC Barceloną w ramach półfinału Pucharu Króla rozpoczął się o godz. 21:00.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.