"Sport", COPE i "Mundo Deportivo" potwierdzają. Prezentacja Lewandowskiego już w lipcu

Kolejne hiszpańskie media piszą o oficjalnej prezentacji Roberta Lewandowskiego w pierwszej połowie lipca. Do tego czasu ma zostać przypieczętowany transfer Polaka do FC Barcelony. "Xavi Hernandez chce go mieć w składzie przed tournee po Stanach Zjednoczonych" - czytamy.

Doniesienia z Hiszpanii gryzą się nieco ze słowami Hasana Salihamidzicia, dyrektora sportowego Bayernu Monachium. Kilka dni temu powiedział on, że widzi Roberta Lewandowskiego na pierwszym treningu mistrzów Niemiec. Sesja odbędzie się 12 lipca. Tymczasem już wcześniej hiszpańskie "Sport" i radio COPE podały, że Lewandowski zostanie piłkarzem FC Barcelony do 15 lipca. Tę samą informację przekazało "Mundo Deportivo". 

Zobacz wideo Lewandowski: Chyba zabrakło nam trochę odwagi

Znamy datę prezentacji Lewandowskiego. Xavi chce go w składzie

Ten ostatni dziennik doprecyzował, że oficjalnej prezentacji Roberta Lewandowskiego powinniśmy spodziewać się właśnie między 12 a 15 lipca tego roku. Data ta nie jest przypadkowa. Władze FC Barcelony chcą sfinalizować transfer do połowy miesiąca, ponieważ dzień później cały zespół wylatuje do Stanów Zjednoczonych. "Xavi Hernandez chce go mieć w składzie przed tournée" - napisano w MD. Według planu FC Barcelona będzie w USA od 16 do 31 lipca.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie wiadomo, jaka jest obecna sytuacja Lewandowskiego. Z jednej strony władze Bayernu Monachium podkreślają, że ma aktualny kontrakt do końca czerwca przyszłego roku. Z drugiej zaś w klubie pojawił się już Sadio Mane, który miał być przepustką 33-letniego napastnika do wyprowadzki z Niemiec. Kolejnym atutem przemawiającym za transferem Polaka do Barcelony jest możliwe odejście Frenkiego de Jonga. Holendrem interesuje się Manchester United

Robert Lewandowski nie jest jedyną inwestycją FC Barcelony. "Mundo Deportivo" dodaje, że razem z Polakiem do zespołu może dołączyć środkowy obrońca Jules Kounde z Sevilli FC. Jego transfer również miałby zostać dopięty do 15 lipca. Dużo trudniejsze jest za to sprowadzenie Bernardo Silvy z Manchesteru City. Zdaniem dziennikarzy Barcelona musiałaby sprzedać najpierw De Jonga. Wtedy dopiero miałaby pieniądze na Portugalczyka. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.