Przełom ws. transferu Lewandowskiego. Odejście z Barcelony niemal przesądzone

Odejście Frenkiego de Jonga z FC Barcelony jest już niemal przesądzone. Holender jest już dogadany w sprawie umowy z Manchesterem United. Jest to także ważna informacja z punktu widzenia Roberta Lewandowskiego i jego potencjalnego przejścia do Barcelony.

Od kilku tygodni toczy się saga transferowa z udziałem Frenkiego de Jonga. Od dłuższego czasu zainteresowanie Holendrem wyrażał Manchester United, a piłkarza w zespole widzi także nowy trener angielskiej ekipy - Erik ten Hag. Teraz wydaje się, że sprawa przejścia de Jonga do Manchesteru jest przesądzona, na czym skorzystać może także Robert Lewandowski.

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

De Jong odchodzi z FC Barcelony. Szansa dla Lewandowskiego?

Jak poinformował dziennikarz Nicolo Schira, Frenkie de Jong jest już dogadany z Manchesterem United w sprawie kontraktu. Holender ma związać się z angielskim klubem pięcioletnią umową. "Manchester United prowadzi zaawansowane rozmowy, aby pozyskać Frenkiego de Jonga z Barcelony. Oferowane jest 70 milionów euro. Manchester United uzgodnił już osobiste warunki 5-letniego kontraktu z holenderskim pomocnikiem" - czytamy na Twitterze dziennikarza.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Ostatnią kwestią do ustalenia między klubami jest kwota transakcji. Manchester United oferuje 70 milionów euro, a Barcelona żąda o dziesięć więcej. Wydaje się jednak, że kluby dojdą niebawem do porozumienia. Zwłaszcza że hiszpańskiemu klubowi zależy na powiększeniu budżetu. 

Saga z Robertem Lewandowskim trwa

Na odejściu de Jonga skorzystać może Robert Lewandowski. Nie jest tajemnicą, że Polak jest zdeterminowany, aby dołączyć do FC Barcelony. Z powodu problemów finansowych hiszpańskiego klubu nie osiągnięto dotychczas porozumienia w sprawie tej transakcji. Sprzedaż de Jonga może otworzyć więc napastnikowi Bayernu furtkę do przeprowadzki na Camp Nou.

O tym, że Robert Lewandowski chce opuścić Bayern Monachium mówi się już od kilkunastu tygodni. Polak powiedział o tym także wprost podczas jednej z konferencji prasowych na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Póki co Bayern Monachium nie dał zielonego światełka na transfer. Wydaje się jednak, że napastnik tego lata opuści Niemcy. Zdaniem hiszpańskich mediów reprezentant Polski ma dołączyć do katalońskiej drużyny 11 lipca.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.