Hit transferowy stał się faktem. Oficjalnie. Bayern ma nową gwiazdę

Sadio Mane został zawodnikiem Bayernu Monachium. Niemiecki klub oficjalnie poinformował, że 30-letni Senegalczyk podpisał kontrakt z klubem do 2025 roku.

Kilka tygodni temu media poinformowały, że Sadio Mane zdecydował się opuścić Liverpool i poszukać nowego wyzwania. Od początku faworytem do pozyskania Senegalczyka stał się Bayern Monachium. W mediach regularnie pojawiały się kolejne spekulacje na temat tego transferu. Liverpool odrzucił dwie oferty monachijczyków, ale ostatecznie Niemcy zgodzili się spełnić warunki angielskiego klubu. Od tego czasu stało się jasne, że Mane zostanie nowym piłkarzem Bayernu.

Zobacz wideo Rozwód Lewandowskiego z Bayernem? "Można to było zrobić z większą klasą"

polska - belgiaByły agent Lewandowskiego ujawnia: "Robert nigdy nie chciał skończyć kariery w Bayernie"

Oficjalnie: Sadio Mane piłkarzem Bayernu Monachium

Oficjalne potwierdzenie nastąpiło w środę. Bayern zakomunikował, że Mane podpisał kontrakt do 2025 roku.

- Sadio Mané to światowa gwiazda, która podkreśla atrakcyjność Bayernu i podnosi atrakcyjność całej Bundesligi. To dla tak wyjątkowych piłkarzy kibice przyjeżdżają na stadiony. To wspaniale, że nasz zarząd, kierowany przez Olivera Kahna i Hasana Salihamidžicia, był w stanie pozyskać zawodnika takiego jak Sadio Mané – powiedział prezydent Bayernu, Herbert Hainer cytowany przez oficjalny serwis klubu.

- Cieszymy się, że udało nam się pozyskać  Sadio Mané. Dzięki swoim wybitnym występom i wielkim sukcesom na najwyższym światowym poziomie od wielu lat jest niezwykle wyjątkowym piłkarzem. Jesteśmy przekonani, że Sadio Mané sprawi naszym fanom wiele radości swoim spektakularnym sposobem gry w nadchodzących latach. Jest ambitny i chętny do zdobywania kolejnych tytułów. Z takimi graczami jak on, wszystkie wielkie cele są możliwe w Bayernie – dodał prezes Oliver Kahn.

Michael Reschke: Lewandowski może zagrozić równowadze w zespoleMichael Reschke: Lewandowski może zagrozić równowadze w zespole

- Dzięki Sadio Mané Bayern będzie miał czołową międzynarodową gwiazdę, która odcisnęła piętno na światowej piłce nożnej. Jesteśmy dumni, że sprowadziliśmy go do Monachium. W naszych rozmowach Sadio od pierwszej minuty dał jasno do zrozumienia, że chce grać tylko dla Bayernu. Wszyscy znają jego wybitne cechy, radość, a także niesamowitą mentalność. Dużo da naszemu zespołowi. To, że przyjeżdża do Bayernu Monachium pokazuje, że on i nasz klub mają wielkie cele. Sadio Mané to idealny wybór dla Bayernu Juliana Nagelsmanna – uważa Hasan Salihamidzić.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że w końcu jestem z Bayernem w Monachium. Odbyliśmy wiele rozmów i od samego początku czułem ogromne zainteresowanie tym wielkim klubem. Od samego początku nie miałem wątpliwości: to odpowiedni czas na to wyzwanie. Z tym klubem chcę wiele osiągnąć, także na arenie międzynarodowej. Podczas mojego pobytu w Salzburgu śledziłem wiele meczów Bayernu - bardzo lubię ten klub – przyznał Sadio Mane.

Senegalczyk ma za sobą dobry sezon. Atakujący rozegrał 51 spotkań, zdobył 23 bramki oraz zaliczył pięć asyst. Łącznie ma on natomiast na swoim koncie 269 meczów, podczas których strzelił 120 bramek i 48 razy asystował. Branżowy portal transfermarkt.de wycenia go natomiast na 70 milionów euro. Łączna kwota transferu była jednak znacznie niższa. Bayern zapłacił 32 miliony euro i zagwarantował wypłacenie Liverpoolowi bonusów, po czym cała transakcja może kosztować niemiecki klub 41 milionów.

Robert Lewandowski i Hasan Salihamidzić"12 lipca na treningu". Salihamidzić krótko w sprawie Lewandowskiego

Więcej o: