Niespodzianka! Atletico przegrało w Bilbao! Barcelona przed wielką szansą!

Atletico Madryt przegrało na wyjeździe z Athletikiem Bilbao 1:2 w niedzielnym meczu 33. kolejki hiszpańskiej La Liga. Taki wynik sprawia, że już w środę FC Barcelona, wygrywając mecz zaległy z Granadą, może wyprzedzić drużynę Diego Simeone i zostać nowym liderem tabeli.

Jasne było, że Atletico, bez względu na wynik w San Mames, pozostanie po weekendzie liderem ligi hiszpańskiej. Problem w tym, że drużyna Diego Simeone z każdym tygodniem traci swoją przewagę nad najgroźniejszymi rywalami, która w pewnym momencie przekraczała nawet 10 punktów.

W niedzielę, piłkarze z Madrytu grali w Bilbao z dołującym w ostatnim czasie Athletikiem, chcąc przerwać niemoc wyjazdową, gdzie Atletico wygrało po raz ostatni jeszcze w lutym. Od tego czasu lider La Liga remisował z Getafe i Betisem oraz przegrał z Sevillą

Atletico przegrało również w Bilbao, gdzie miało szansę przynajmniej na remis. Mecz dla piłkarzy Simeone rozpoczął się fatalnie, bo już po ośmiu minutach gry gospodarze prowadzili 1:0 po celnej główce Alexa Berenguera. Atletico nie grało najlepiej, ale w drugiej połowie przycisnęło i dążyło do wyrównania. To się udało na kwadrans przed końcem spotkania, gdy strzał głową Stefana Savicia po rzucie rożnym wpadł pod poprzeczkę bramki Athleticu.

Choć druga połowa stała pod znakiem przewagi gości, ostatnie słowo należało do Lwów z Bilbao. Ponownie decydujący okazał się strzał głową, tym razem w wykonaniu Inigo Martineza. Piękna "główka" reprezentanta Hiszpanii zaskoczył Jana Oblaka w 86. minucie meczu i przesądził o wygranej Athleticu 2:1.

Athletic Bilbao pokonał Atletico Madryt 2:1 i choć zespół Diego Simeone wciąż jest liderem La Liga, to już w czwartek może się to zmienić. Wtedy to rozpędzona FC Barcelona rozegra swój mecz zaległy z Granadą na Camp Nou, po którym może po wielu miesiącach ponownie wysunąć się na prowadzenie w lidze hiszpańskiej.