Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Real Madryt rozwiązał kontrakt ze swoim piłkarzem. Wiązał z nim wielkie nadzieje

Lucas Silva nie jest już piłkarzem Realu Madryt. Obie strony zdecydowały się rozwiązać kontrakt tuż przed zakończeniem okna transferowego, by Brazylijczyk mógł bez przeszkód znaleźć sobie nowy klub.
Zobacz wideo

Lucas Silva przeszedł do Realu Madryt z Cruzeiro zimą 2015 roku. "Królewscy" prowadzeni wówczas przez Carlo Ancelottiego zapłacili za niego 15 mln euro i wiązali z nim wielkie nadzieje - piłkarz był wówczas najlepszym pomocnikiem ligi brazylijskiej. Jego kariera nie potoczyła się jednak najlepiej i praktycznie w ogóle nie grał w Realu. Łącznie wystąpił w zaledwie ośmiu meczach ligowych i jednym Ligi Mistrzów

Real Madryt wypożyczał Lucasa Silvę, aż z niego zrezygnował

Real wypożyczał 26-latka do francuskiej Marsylii (33 spotkania) oraz z powrotem do Cruzeiro, gdzie grał znowu aż przez dwa lata. Kontrakt Brazylijczyka był ważny do czerwca 2020 roku, ale obie strony zgodziły się na jego rozwiązanie i w ten sposób może znaleźć nowy klub. - To doświadczenie było dla mnie bardzo ważne i pozwoliło mi dojrzeć zarówno jako człowiek, jak i piłkarz. Czekam już na nowe wyzwania - napisał Lucas Silva w mediach społecznościowych, dziękując Realowi Madryt.