Primera Division. Udane występy Wilka w Deportivo i Krychowiaka w Sevilli

Cezary Wilk po raz drugi zagrał w podstawowym składzie Deportivo. W meczu z Espanyolem 28-letni defensywny pomocnik był wyróżniającym się piłkarzem zespołu z La Coruńii. Kolejny świetny występ w koszulce Sevilii zaliczył Grzegorz Krychowiak.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

Klub z Andaluzji w niedzielę wygrał 2:1 u siebie z Villarreal, choć do 88. minuty przegrywał. Wtedy wyrównał Suarez, a w doliczonym czasie gry zwycięskiego gola z rzutu karnego strzelił Bacca. Dla Villarreal w 79. minucie trafił Vietto. Cały mecz w koszulce Sevilli rozegrał Krychowiak. Według serwisu Whoscored.com reprezentant Polski był najlepszym piłkarzem na boisku.

Krychowiak z Villarreal podawał 73 razy, z czego 82,2 proc. kopnięć było celnych. Przy tym były piłkarz Reims zaliczył cztery przechwyty.

Krychowiakiem zachwycają się kibice w Hiszpanii, określając go "maszyną", a nawet "Chrystusem środka pola".

Czołowym zawodnikiem Deportivo w bezbramkowo zremisowanym w niedzielę spotkaniu z Espanyolem był Wilk. 28-letni defensywny pomocnik w zeszłym tygodniu świetnie zaprezentował się w meczu z Valencią (3:0) i trener Victor Fernandez po raz drugi umieścił Wilka w podstawowym składzie zespołu z La Coruńii. Były piłkarz Korony i Wisły ponownie nie zawiódł. Według Whoscored.com Wilk z oceną 7,3 był trzecim najlepszym zawodnikiem Deportivo (wyższe oceny otrzymali bramkarz Fabricio - 8,38 i stoper Sidnei - 7,8). Polak zaliczył dwa odbiory i 30 razy podawał, z czego 73,3 proc. zagrań było dokładnych.

Po wygranej z Villarreal Sevilla jest wiceliderem ligi hiszpańskiej, ustępując prowadzącej Barcelonie tylko gorszym bilansem bramek. Z kolei Deportivo zajmuje 16. miejsce, z przewagą trzech punktów nad 18. Cordobą, która jest zagrożona spadkiem.