Bayern ustalił z Barceloną cenę wykupu Coutinho. Teraz ma problem

Hiszpański "AS" informuje, że Bayern Monachium zamierza wykupić Philippe Coutinho. Mistrzowie Niemiec chcieliby jednak obniżenia ceny za Brazylijczyka. Ta bowiem wynosi 120 mln euro i została zapisana w umowie między Bayernem, a Barceloną.

Philippe Coutinho bardzo szybko zaaklimatyzował się w Monachium. Brazylijczyk zdążył już strzelić dwa gole i zaliczyć trzy asysty. Jest ważny punktem zespołu w tym sezonie. Gra zwykle za plecami Roberta Lewandowskiego, a współpraca Coutinho - Lewandowski wygląda coraz lepiej. - Mógł strzelić hat tricka, a podarował mi gola. Jestem mu za to bardzo wdzięczny - mówił 27-latek, dziękując Polakowi za piękny i niespodziewany gest z meczu Bayernu z FC Koeln (4:0). Wcześniej Coutinho nazwał Lewandowskiego "legendą".

Piłkarz ekstraklasy w drużynie tygodnia. "Wielki moment" w wideo poniżej:

Zobacz wideo

Coutinho na dłużej w Bayernie?

Nic więc dziwnego, że Bayern myśli o zatrzymaniu brazylijskiego piłkarza na dłużej. Obecnie Coutinho występuje w ekipie mistrzów Niemiec na zasadzie wypożyczenia z Barcelony. Hiszpański "AS" informuje, że kataloński klub nie jest zainteresowany powrotem Brazylijczyka na Camp Nou. Bayern zaś jest już przekonany, że chce go wykupić. Problemem jest jednak kwota, jaką Blaugrana oczekuje za 27-letniego zawodnika. W umowie wypożyczenia Coutinho wpisano jego cenę wykupu - 120 mln euro. Bayern chciałby teraz renegocjować ten zapis.

Więcej o: