Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Jak katalog kar Magatha uszczupla portfele piłkarzy Wolfsburga

Niemiecki "Bild" przedstawił tzw. katalog kar Feliksa Magatha. Piłkarze Wolfsburga, którzy nie stosują się do reguł swojego szkoleniowca, muszą zasilić klubową kasę kwotami liczonymi w setkach, a nawet tysiącach euro. Każdego zawodnika "Wilków" 250 euro kosztować będzie na przykład noszenie słuchawek w autobusie.

O specyficznych metodach treningowych Magatha przekonało się wielu piłkarzy. Wśród nich był również były gracz naszej reprezentacji Jacek Krzynówek. Teraz z filozofią Magatha będzie musiał się oswoić inny Polak - Mateusz Klich, który do Wolfsburga przeniósł się latem z Cracovii.

Niemiecki szkoleniowiec "słynie" z morderczych treningów jakie aplikuje swoim podopiecznym w każdym miejscu, w którym pracuje. Jak donosi "Bild", żelazną dyscyplinę egzekwuje w Wolfsburgu również poprzez tzw. katalog kar. Piłkarze muszą płacić zarówno za przewinienia popełnione poza boiskiem, jak i w trakcie meczu. Na co więc musi uważać Klich oraz inni zawodnicy?

Oto kary dla piłkarzy Wolfsburga:

100 (euro) za każdą minutę spóźnienia

250 za noszenie słuchawek w klubowym autobusie

500 za wpuszczenie wysokiej piłki w kozioł, zamiast jej bezpośredniego przyjęcia

1000 za nieuzasadnione zagranie piłki do tyłu

10000 za brak powrotu na pozycję po straceniu piłki

Za ekscentrycznym szkoleniowcem od kilku lat przemawiają sukcesy. Nic więc dziwnego, że ma on całkowite poparcie ze strony klubowych władz. To, czemu nie mogą się sprzeciwić się piłkarze "Wilków", nie podoba się jednak pozostałym zawodnikom grającym w Niemczech. Głos w tej sprawie zabrał Ulf Baranowski, szef zawodowego związku piłkarzy w tym kraju. - Grzywna z powodu tego, że ktoś rozegrał zły mecz jest zabroniona. Taka ocena nie jest obiektywna - powiedział Baranowski.

W tym sezonie po czterech kolejkach Wolfsburg zgromadził w Bundeslidze zaledwie trzy punkty i zajmuje daleką 15 pozycję.

Wszystkie potęgi o krok od Euro 2012

 

Bundesliga. Bramkarz Hannoveru ma problemy psychiczne ?

Więcej o: