Bundesliga. Bayern chciałby Goetze. W Dortmundzie spokojni

Po świetnym występie w meczu eliminacji do Euro 2012 przeciwko Austrii (6:2 dla Niemiec, Goetze zdobył bramkę) młodym piłkarzem Borussi zainteresował się Bayern Monachium. W Dortmundzie władze klubu są przekonane, że do transferu nigdy nie dojdzie.

19-letni piłkarz z zespołu mistrza Niemiec świetnie zaprezentował się w ostatnim meczu reprezentacji Niemiec. W spotkaniu eliminacyjnym Euro 2012 Goetze w 88 minucie przypieczętował bramką wysokie zwycięstwo i awans do turnieju finałowego swojej drużyny narodowej.

Po meczu posypały się deklaracje. Trener reprezentacji Joachim Loewe powiedział, że wystawi młodego pomocnika w meczu z Polską od pierwszych minut. Prezydent Bayernu Monachium Uli Hoeness widziałby natomiast Goetzego w składzie swojej drużyny.

- Wspaniale by było mieć tak dobrego piłkarza w naszym klubie - stwierdził w wywiadzie dla gazety Bild Hoeness. Jednak zawodnik Borussii Dortmund już dawno zarzekał się, że nigdy nie przejdzie do drużyny z Monachium.

Małecki: liczę, że wreszcie przekonałem do siebie Smudę

- Wielu tak mówiło - mówi prezydent Bayernu. - Nie martwi mnie to. Jeśli dalej będzie grał coraz lepiej, a my będziemy mieli dobrą drużynę, to porozmawiamy - dodaje.

Spokojni o przyszłość Goetzego są działacze Borussii. 19-latka z klubem z Dortmundu łączy kontrakt do czerwca 2014 roku. - Jesteśmy spokojni. To kolejna porcja gierek Bayernu, których jesteśmy świadkiem od przynajmniej 15 lat - twierdzi Joachim Watzke, menadżer mistrza Niemiec.

- Owszem, każdy klub chciałby takiego piłkarza jak Goetze. Na szczęście nie wszystkie życzenia Hoenessa się spełniają - dodaje Watzke.

Awans Niemców, kanonada Holandii - Eliminacje Euro 2012

Więcej o: