Premier League. Wenger szuka wysokich piłkarzy do składu

Po sześciu sezonach bez zdobycia trofeum Arsene Wenger szuka poważnych wzmocnień i zapowiada, że Arsenal będzie miał ogromną szansę na sukces - zdobycia mistrzostwa Anglii i powalczenia w Lidze Mistrzów. Francuz uważa, że zespół potrzebuje wysokich piłkarzy, którzy będą pasować do jego koncepcji. Dodatkowo menedżer podkreśla, że nie zamierza zmieniać swej filozofii prowadzenia klubu.

Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

W poprzednim sezonie Premier League Arsenal stracił aż 43 gole. Wenger przeanalizował błędy swoich zawodników i doszedł do wniosku, że jego skład jest... zbyt niski. Francuz wierzy, że po sprowadzeniu kilku rosłych graczy, jego ekipa będzie w stanie wrócić na szczyt już w przyszłym sezonie.

- Musimy poprawić średnią wzrostu w naszym zespole. Potrzebuję ludzi wysokich, przydatnych szczególnie we własnym polu karnym i w środku pola - stwierdził menedżer Arsenalu.

Po imponującym początku sezonu, klub z Londynu zawiódł na finiszu rozgrywek. Ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu w tabeli i dość szybko odpadł z Ligi Mistrzów po porażce z Barceloną.

- Musimy być bardziej waleczni, zdolni do zdominowania przeciwnika siłą fizyczną. Chcemy zmienić naszą charakterystykę gry - zdradził dziennikarzom Wenger.

Mimo słabego sezonu, końcowej porażki z United, Chelsea i City, Wenger jest zdania, że Arsenal jest bliski zdobycia mistrzostwa Anglii. - W 95% robimy wszystko dobrze, ale brakuje nam tych 5% do końcowego sukcesu. To frustrujące flirtować z sukcesem i kończyć sezon z pustymi rękoma. Fani są niepocieszeni, że nie wygraliśmy Premier League, ale uważam, że jesteśmy coraz bliżej osiągnięcia celu. W 2003 roku również byliśmy najlepszą drużyną na wyjazdach, ale nie daliśmy rady w całym sezonie. Rok później byliśmy jednak niezwykle potężni - uważa Wenger.

Angielska prasa uważa, że Francuz interesuje się transferem Raphaela Varane z Lens.

Potentat z F1 przejmie West Ham United?