Premier League. Brad Friedel w Tottenhamie

Brad Friedel wyraził zgodę na przejście do Tottenhamu - podaje oficjalna strona Aston Villi, klubu, w którym Amerykanin grał od 2008 roku.

Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

40-letni były reprezentant USA, jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy w lidze, będzie w klubie z północnego Londynu konkurował o miano pierwszego bramkarza z Heurelho Gomesem. Tottenham nie ujawnił na razie szczegółów wysokości transferu i długości kontraktu nowego zawodnika.

- Brad to czołówka światowa, ma wielkie umiejętności i doświadczenie - skomentował menedżer Spurs, Harry Redknapp. - Dobrze mieć trzech tak doświadczonych bramkarzy w klubie. Obecność Gomesa, Cudiciniego i Brada oznacza, że mamy ogromną konkurencję na tej pozycji, która jest tym potrzebniejsza, że będziemy rywalizowali i w lidze, i w europejskich pucharach - dodał.

- Chciałbym podziękować Bradowi za wspaniałe występy w naszym klubie w ostatnich trzech sezonach - powiedział Paul Faulkner, prezes Aston Villi.

Friedel na boiskach Premier League występuje od 1997 roku. Najdłużej - przez osiem sezonów - związany był z Blackburn Rovers. Dla tego klubu zdobył nawet jedną bramkę. Jest rekordzistą kolejnych występów w angielskiej ekstraklasie. Amerykanin grał w 275 meczach z rzędu i wciąż śrubuje ten wynik.

Nowy bramkarz w Barcelonie? 

Więcej o: