Vincent Kompany odchodzi z Manchesteru City! Belg zmieni klub i obejmie rolę grającego trenera!

Vincent Kompany odchodzi z Manchesteru City. Belgijski obrońca zdecydował się na powrót do ojczyzny po 11 latach gry w Anglii.

- Ostatni sezon był niesamowity. To był mój jedenasty sezon w barwach Manchesteru City. Nie mogę uwierzyć, że to piszę, ale to był mój ostatni sezon w klubie. Ten klub dał mi wszystko, a ja próbowałem mu zwrócić tyle, ile potrafiłem. Nadszedł mój czas, odchodzę - napisał Kompany w oświadczeniu opublikowanym przez oficjalną stronę internetową mistrzów Anglii.

Zobacz wideo

33-latek po 11 latach gry w Anglii zdecydował się na powrót do Belgii. Tam rozpocznie pracę w zupełnie nowej i bardzo nietypowej roli, będzie bowiem grającym trenerem Anderlechtu, którego jest wychowankiem. - Zdecydowałem się być wdzięcznym za przeszłość. Pozostałem jednak ambitny i nastawiony na przyszłość. Dlatego przez następne trzy lata będę pełnić rolę grającego menedżera - napisał zawodnik na Facebooku. - To może być nieco zaskakujące, ale wydaje mi się, że to może być najbardziej racjonalna decyzja, jaką kiedykolwiek podjąłem - dodał.

Kompany rozegrał w barwach Manchesteru 360 spotkań, w których strzelił 20 goli i zaliczył 11 asyst. Jedną z najważniejszych bramek w karierze zdobył w przedostatniej kolejce zakończonego niedawno sezonu Premier League, kiedy znakomitym uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza Leicester i dał drużynie Pepa Guardioli cenne zwycięstwo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.