Manchester City zostanie wyrzucony z Ligi Mistrzów? Klub wydał oświadczenie

Oskarżenie o nieprawidłowości finansowe pozostaje całkowicie fałszywe - czytamy w oświadczeniu Manchesteru City, któremu grozi wykluczenie z europejskich pucharów.

Manchester City jeszcze w tym tygodniu może dostać zakaz gry w Lidze Mistrzów - kilka dni temu napisał "New York Times". City świętuje właśnie kolejne mistrzostwo Anglii, ale radość zaraz może się skończyć. UEFA, która od kilku miesięcy prowadzi śledztwo w spawie omijania przez klub zasad Finansowego Fair Play, jeszcze w tym tygodniu może wykluczyć drużynę Pepa Guardioli z Ligi Mistrzów.

Zobacz wideo

UEFA wyrzuci Manchester City z Ligi Mistrzów?

Przypomnijmy, że śledztwo UEFA zostało wszczęte po opublikowaniu w niemieckim magazynie "Der Spiegel" informacji, które ujawnił portal Football Leaks. Według nich Manchester City wykorzystywał umowy sponsorskie do obchodzenia zasad Finansowego Fair Play.

Władze Manchesteru City odniosły się do zarzutów. Mistrzowie Anglii odpowiedzieli, że „decyzja zawiera błędy, błędne interpretacje i chaotyczne informacje”. Stwierdzono również, że "oskarżenie o nieprawidłowości finansowe pozostaje całkowicie fałszywe". A na koniec dodano, że: "Manchester City jest całkowicie przekonany o pozytywnym wyniku śledztwa, gdy sprawa zostanie rozpatrzona przez niezależny organ sądowy".

Mistrzowie Anglii w przeszłości zostali już raz ukarani za naruszenie FFP. W 2014 roku dostali karę grzywny w wysokości 49 milionów funtów. Po zastosowaniu się do wytycznych, uzgodnionych w ramach kary, grzywnę zmniejszono do 18 milionów.

Więcej o: