Pogrom w finale Pucharu Anglii. Historyczne osiągnięcie Manchesteru City

Manchester City pokonał Watford aż 6:0 w finale Pucharu Anglii. Zespół Pepa Guardioli, jako pierwszy w historii, zdobył potrójną, krajową koronę, zdobywając mistrzostwo, puchar ligi oraz puchar kraju.

Finał na Wembley wyrównany był jedynie przez pierwszych 20 minut. Wtedy to Manchester City atakował, ale Watford był w stanie wyprowadzać bardzo groźne kontrataki. Najlepszy z nich drużyna Javiego Gracii wyprowadziła w 21. minucie, kiedy w sytuacji sam na sam z Edersonem znalazł się Roberto Pereyra. Argentyńczyk uderzył jednak wprost w bramkarza Manchesteru City.

Emocje w meczu skończyły się wraz z pierwszym golem dla mistrzów Anglii. W 26. minucie bramkę na 1:0 zdobył David Silva. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Gabriel Jesus. W drugiej połowie do bramki Heurelho Gomesa trafiali jeszcze kolejno Kevin De Bruyne, Jesus i dwukrotnie Raheem Sterling.

Manchester City wyrównał 116-letni rekord najwyższej wygranej w finale Pucharu Anglii. Zespół Pepa Guardioli, jako pierwszy w historii kraju, zdobył też potrójną koronę. "The Citizens" wygrali mistrzostwo, puchar ligi oraz puchar kraju.