Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dwie największe zagadki 1. ligi. Ostateczne rozstrzygnięcia

Kto zostanie czwartym uczestnikiem baraży i trzecim spadkowiczem z 1. ligi? To dwie największe niewiadome przed ostatnią kolejką 1. ligi, która zostanie rozegrana w sobotę. Mecze rozpoczną się o 17:40.

Wiemy już, że do ekstraklasy awansują bezpośrednio Podbeskidzie Bielsko-Biała (65 pkt) i Stal mielec (60 pkt). Pewne udziału w barażach są Warta Poznań (60 pkt), Radomiak Radom (57 pkt) i Miedź Legnica (50 pkt).

Zobacz wideo Podbeskidzie szuka poważnych wzmocnień. "Chcemy piłkarza jak Matsui" [SEKCJA PIŁKARSKA #56]

Szanse na 6. miejsce - ostatnie dające grę w barażach - mają Bruk-Bet Termalica Nieciecza (47 pkt), Chrobry Głogów (46 pkt), Puszcza Niepołomice (45 pkt) oraz 9. GKS Tychy (44 pkt). Bruk-Bet jest zależny tylko od siebie i potrzebuje zwycięstwa z Odrą Opole na własnym stadionie. Na ich wpadkę czeka Chrobry, który liczy na wpadkę niecieczan i musi pokonać Podbeskidzie na wyjeździe (przy równej liczbie punktów Bruk-Bet będzie wyżej ze względu na lepszy bilans bezpośrednich spotkań).

Puszcza liczy za to na porażkę Bruk-Betu i brak zwycięstwa Chrobrego - przy okazji ekipa Tomasza Tułacza musi pokonać Radomiaka Radom. Zdecydowanie najmniejsze szanse na awans do baraży ma GKS Tychy. Tyszanie muszą wygrać i liczyć np. na to, Bruk-Bet i Chrobry przegrają swoje mecze, a Puszcza nie wygra swojego spotkania - wtedy ekipy z Tych i Niecieczy będą miały po 47 pkt, a wyżej będzie ta pierwsza ekipa. Co ważne, Chrobry i Puszcza nie dostały licencji na grę w ekstraklasie, choć przysługuje im jeszcze odwołanie od tej decyzji.

PZPN ogłosił już daty baraży: gospodarzami półfinałów będą Warta i Radomiak (jako 3. i 4. ekipa), a oba mecze zostaną rozegrane we wtorek (o 17:10 i 20:40). Trzeciego beniaminka ekstraklasy poznamy 31 lipca, gdy odbędzie się finał baraży (17:40).

Pięć drużyn walczy jeszcze o utrzymanie

Poza walką o baraże kilka klubów toczy jeszcze bój o utrzymanie. Wiadomo już, że 18. miejsce zajmą Wigry Suwałki, a 17. Chojniczanka Chojnice i te dwie drużyny zobaczymy w II lidze. Dołączy do nich jeszcze jedna ekipa - w najgorszej sytuacji jest 16. Olimpia Grudziądz (39 pkt), choć traci tylko punkt do GKS-u Jastrzębie i GKS-u Bełchatów, dwa punkty do Zagłębia Sosnowiec i trzy do Odry Opole. 

Wszystkie sobotnie spotkania 1. ligi rozpoczną się o 17:40:

  • Bruk-Bet Termalica - Odra Opole
  • GKS Tychy - GKS Bełchatów
  • Miedź Legnica - GKS Jastrzębie
  • Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów
  • Puszcza Niepołomice - Radomiak Radom
  • Stal Mielec - Chojniczanka Chojnice
  • Warta Poznań - Stomil Olsztyn
  • Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec