Dwa kluby z I ligi bez licencji na grę w ekstraklasie! Mogą nie zagrać barażach

Chrobry Głogów i Puszcza Niepołomice nie otrzymały licencji na grę w ekstraklasie. Oznacza to, że jeśli któryś klubów wywalczy udział w barażach o awans, to nie będzie mógł wziąć w nich udziału.

W sobotę rozegrana zostanie ostatnia kolejka pierwszej ligi. O ile wiemy, że w ekstraklasie na pewno zagrają Podbeskidzie Bielsko-Biała i Stal Mielec, o tyle wciąż nie znamy pełnego składu zespołów, które o awans powalczą w barażach. Na pewno są w nich Warta Poznań, Radomiak Radom i Miedź Legnica. W ostatniej kolejce czwartym zespołem zostanie ktoś z grona: Bruk Bet Termalica Nieciecza, Chrobry Głogów, Puszcza Niepołomice i GKS Tychy.

Zobacz wideo Awansowali do ekstraklasy. I co dalej? [SEKCJA PIŁKARSKA #56]

Chociaż ostatni zespół, który awansuje do ekstraklasy, poznamy dopiero 31 lipca, to kluby już musiały składać wnioski o licencję na grę na najwyższym poziomie. W czwartek PZPN poinformował, że takiej licencji nie otrzymały Chrobry Głogów oraz Puszcza Niepołomice.

"Komisja postanowiła: 

Nie przyznać licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2020/2021 klubom:

- Chrobry Głogów w związku z niespełnieniem kryteriów F.01,F.03, F.04 i F.05 oraz w związku z brakiem obiektu spełniającego wymogi Infrastrukturalne Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2020/2021;

- Puszcza Niepołomice w związku z niespełnieniem kryteriów F.01,F.03, F.04 i F.05 oraz w związku z brakiem obiektu spełniającego wymogi Infrastrukturalne Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2020/2021" - czytamy w oświadczeniu PZPN.

Oznacza to, że Chrobry oraz Puszcza nie będą mogły wziąć udziału w barażach o ekstraklasę. Klubom przysługuje jednak odwołanie od tej decyzji i być może zostanie ona zawieszona na czas meczów o ekstraklasę.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: