Oficjalnie: Tomasz Kędziora ma nowy klub. Będzie walczył o mistrzostwo

Tomasz Kędziora został wypożyczony z Dynama Kijów do greckiego PAOK-u Saloniki do końca sezonu 22/23. Kluby nie poinformowały, czy w umowie została zawarta opcja wykupu. Kędziora będzie walczyć o zdobycie czwartego mistrzostwa Grecji w historii klubu.

Tomasz Kędziora trafił do Dynama Kijów w lipcu 2017 roku za 1,5 mln euro z Lecha Poznań. Polski obrońca zagrał niemal 200 spotkań w barwach Dynama i głównie był podstawowym piłkarzem klubu ze stolicy Ukrainy. Kędziora w tym sezonie zagrał 18 z 27 meczów we wszystkich rozgrywkach, ale z czasem stał się rezerwowym. W związku z tym Dynamo podjęło decyzję o wypożyczeniu Polaka.

Zobacz wideo Krzynówek wskazał wzór dla Santosa. "Szatnia była razem z nim"

Tomasz Kędziora wypożyczony do ligi greckiej. Będzie walczył o mistrzostwo kraju

PAOK Saloniki poinformował w oficjalnym komunikacie o wypożyczeniu Tomasza Kędziory z Dynama Kijów do zakończenia sezonu 22/23. Kluby nie poinformowały, czy w umowie zawarto opcję wykupu po zakończeniu rozgrywek. Kędziora będzie rywalizować o miejsce w składzie z Grekiem Lefterisem Lyratzisem oraz Hiszpanem Joanem Sastre. Zdaniem greckiego portalu Sport24 sporą rolę w dopięciu wypożyczenia odegrały relacje rodzinne trenerów Dynama i PAOK-u - w Grecji pracuje Razvan Lucescu, syn Mircei Lucescu, czyli trenera Dynama.

To druga sytuacja, gdy Tomasz Kędziora został wypożyczony z Dynama Kijów. Wcześniej doszło do tego w marcu zeszłego roku, tuż po wybuchu wojny w Ukrainie. Wtedy Kędziora wrócił do Lecha Poznań na końcówkę sezonu 21/22 i zdobył mistrzostwo Polski. W przypadku braku wykupu przez PAOK polski obrońca będzie miał tylko rok ważnego kontraktu z Dynamem Kijów. Kędziora jest dwunastym Polakiem, który trafił do drużyny z Salonik. Wcześniej dla PAOK-u grał m.in. Karol Świderski, Leszek Pisz czy Marcin Mięciel.

PAOK Saloniki walczy o zdobycie czwartego mistrzostwa Grecji w historii. Obecnie zespół prowadzony przez Razvana Lucescu zajmuje czwarte miejsce z 39 punktami i traci sześć punktów do prowadzącego Panathinaikosu Ateny. PAOK zdobył ostatnie mistrzostwo kraju w sezonie 18/19, gdy wyprzedził Olympiakos Pireus oraz AEK Ateny.

Więcej o: