Rudnevs: Nadal czekam na koszulkę Del Piero

PRZEGLĄD PRASY. Bohater czwartkowego meczu z Juventusem, który w młodości był wielkim fanem Alessandro del Piero, przyznaje w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego: koszulką wymienić się nie udało, ale powiedział mi, że wymienimy się po rewanżu w Poznaniu.

Łotewski napastnik nie kryje, że od dawna jest zapatrzony w legendę Juventusu. W młodości dumnie nosił biało-czarną koszulkę z numerem dziesięć. Teraz ma szansę na wyjątkową pamiątkę. Po meczu w Turynie Del Piero nie miał najlepszego humoru, ale obiecał, że już niebawem spełni marzenie Łotysza.

Rudnevs dla Sport.pl: nie czuję się łotewskim del Piero

 

- Tym razem się nie udało, ale Del Piero powiedział mi, że wymienimy się po rewanżu w Poznaniu. Dla mnie to nie problem, będę na tę koszulkę czekał. Nosiłem jako młody chłopak zwykłą koszulkę z jego nazwiskiem, tym bardziej mogę poczekać do rewanżu na tę prawdziwą, meczową - otwarcie przyznaje bohater meczu na Stadio Olimpico.

Del Piero i Rudnevs byli najjaśniejszymi punktami swoich drużyn w czwartkowy wieczór. Włoch asystował przy dwóch bramkach Chielliniego, a także dołożył piękne trafienie od siebie. Łotysz zaliczył pierwszego w historii "Kolejorza" hat-trica w europejskich pucharach, zapewniając lechitom remis minutę przed zakończeniem meczu.

Polska prasa: Wielki Rudnevs, historyczny gol za 70 tysięcy euro  ?

Więcej o: