Włoska prasa po meczu Juventus - Lech. "Fajerwerki w Turynie", "Lech zdjął kostium Supermana"

- Szok - tak włoska prasa opisuje grę Juventusu w pierwszej połowie meczu z Lechem, którą poznaniacy zakończyli prowadzeniem 2:1. Później jednak, jak zauważa "La Gazzetta dello Sport", Lech zdjął swój kostium Supermana i powrócił na ziemię, co umożliwiło Włochom na odrobienie strat. Bramkę Rudnevsa na 3:3 gazety zgodnie określają jako smutny żart.

Specjalny serwis o Lechu Poznań >

Po niesamowitym, emocjonującym meczu Lech zremisował w Turynie z Juventusem 3:3 w meczu pierwszej kolejki Ligi Europy.

"La Gazzetta dello Sport": Lech zdjął kostium Supermana

- W pierwszej połowie Juventusu nie dało się oglądać. Był zbyt słaby, by to mogła być prawda. Mały polski klub w błękitnych koszulkach przypominał Chelsea, ale to był Lech Poznań.

Środkowi pomocnicy Melo i Sissoko mieli ciągłe problemy, popełniali mnóstwo fauli, nie mieli za to pomysłu na grę. Brazylijczyk spowodował głupi rzut karny, który na bramkę zamienił Rudnevs, który następnie w akrobatyczny sposób podwyższył na 2:0. Nie do wiary.

W drugiej połowie Lech zdjął swój kostium Supermana i powrócił na ziemię w postaci zwykłego szwadronu, pokazującego swoje ograniczenie. Juventus odnalazł odwagę i dwoma bramkami Chielliniego i golem Del Piero odpowiedział na dwa trafienia Rudnevsa. W doliczonym czasie gry gol Łotysza zrujnował cudowny comeback.

"La Republica": Brak mentalności wielkiego zespołu

- Szok, powrót, po prostu żart - tak można w paru słowach streścić film który wyświetlono na Stadionie Olimpijskim w Turynie. Lech prowadził 2:0, ale później światło nadziei zapalił Chiellini. Dwie bramki bliskie arcydziełu sprawią, że na pewno zapamiętamy ten mecz.

W porównaniu do meczu z Sampdorią, z Lechem Juventus wyglądał dużo lepiej jednak jego gra nie zmieniła się przez te cztery dni. - To oczywiste, że czeka nas jeszcze dużo pracy nad grą w defensywie. Musimy nabyć mentalność wielkiego zespołu, nauczyć się, jak kończyć mecz nie dając rywalom szansy na powrót do gry - powiedział po meczu trener Luigi Del Neri.

"Il Giornale": Fajerwerki w Turynie

- Hat-trick 22-letniego nieznanego Łotysza i super-gol Del Piero dały remis 3:3. W Turynie było więcej fajerwerków, ale znów: sześć goli, tak jak w niedzielnym meczu z Sampdorią, sprawia, że Juventusowi jest nie do śmiechu.

Po 0:2 w pierwszych trzydziestu minutach, Juventus zdołał dogonić rywali dzięki rakiecie ziemia-powietrze odpalonej przez Del Piero, którego strzał z 30 metrów trafił prosto w górny róg bramki. Na koniec cieszył się jednak Rudnevs i Lech, dla którego remis jest czystym złotem, czego nie można powiedzieć o Bianconeri.

Juventus - Lech. Rudnevs (0:1)

Juventus - Lech. Rudnevs (0:2)

Juventus - Lech. Chiellini (1:2)

Juventus - Lech. Chiellini (2:2)

Juventus - Lech. Del Piero (3:2)

Juventus - Lech. Rudnevs (3:3)

Zobacz wszystkie bramki z Ligi Europejskiej ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.