Liga Europejska. Yaya Toure: Juventus jest wciąż faworytem

Pomocnik Manchesteru City Yaya Toure uważa, że mimo remisu z Lechem Poznań w pierwszej kolejce Ligi Europejskiej Juventus Turyn wciąż pozostaje faworytem meczu na City of Manchester Stadium za dwa tygodnie. - Jeśli widzisz zespół tego rodzaju remisujący u siebie z taką drużyną jak Poznań, zdajesz sobie sprawę ze piłka nożna nie jest łatwą grą - przyznał komentując rezultat z Turynu.

W pierwszej kolejce Juventus Turyn zremisował u siebie 3:3 z Lechem Poznań, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry. W drugim meczu tej grupy, Manchester City łatwo ograł Red Bull Salzburg 2:0. Za dwa tygodnie Anglicy zagrają u siebie z Włochami. Pomocnik Manchesteru nie uważa, żeby miał to być łatwy mecz.

- Czuję, że Juventus jest faworytem - powiedział Yaya Toure. To duży zespół i z tego powodu należy im się trochę szacunku. Musimy zachować koncentrację i pracować ciężko na treningach, bo ten mecz będzie dla nas bardzo istotny, choćby dlatego, że będzie to pierwsze spotkanie u siebie w tych rozgrywkach - dodał.

Jednocześnie Toure przyznał, że remis Juventusu stwarza dogodną okazję dla Manchesteru by wygrać grupę A.

- Remis Juventusu nam sprzyja, ale jeśli widzisz zespół tego rodzaju remisujący u siebie z taką drużyną jak Poznań, zdajesz sobie sprawę ze piłka nożna nie jest łatwą grą - przyznał. Naszym celem jest wygrana w grupie. Musimy się skoncentrować i ciężko pracować, by to osiągnąć - zakończył pomocnik kupiony przed sezonem z Barcelony.

Zobacz bramki z meczu Manchesteru City ?

Więcej o: