Legia Warszawa poważnie osłabiona przed decydującym meczem Ligi Europy

Filip Mladenović nie zagra w czwartek w meczu ze Spartakiem Moskwa. Serb nieoczekiwanie wypadł z gry z powodu urazu kolana. Trener Marek Gołębiewski będzie mógł skorzystać z trzech zawodników, którzy w ostatnich tygodniach leczyli kontuzje.

W czwartek Legia Warszawa zmierzy się ze Spartakiem Moskwa w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy. Będący wciąż w kryzysie mistrzowie Polski mają przed sobą proste, a zarazem trudne zadanie. Z Rosjanami muszą wygrać, aby awansować do fazy pucharowej. 

Zobacz wideo LEICESTER - LEGIA. Absurdalny wywiad Mioduskiego. A na boisku WSTYD!

Trener Legii potwierdził: Filip Mladenović nie zagra ze Spartakiem. Wraca za to trzech piłkarzy

Trener Marek Gołębiewski będzie musiał sobie poradzić bez dwóch podstawowych piłkarzy. Z powodu żółtych kartek pauzować będzie Artur Jędrzejczyk. Do listy nieobecnych dołączył także Filip Mladenović, o czym poinformował szkoleniowiec Legii. - Sytuacja kadrowa jest trochę lepsza, wraca trzech zawodników, ale niestety jeden z graczy po spotkaniu z Cracovią nam ubył. Filip Mladenović ma problemy z kolanem i dziś przejdzie zabieg iniekcji w kolano, więc jego występ jest mało prawdopodobny - powiedział Gołębiewski.

Legia Warszawa znalazła następcę Artura Boruca. Pracuje nad transferemLegia Warszawa znalazła następcę Artura Boruca. Pracuje nad transferem

Brak Mladenovicia może oznaczać problem dla Legii, bo choć lewy obrońca nie jest w tym sezonie w optymalnej formie, to jego konkurenci prezentują się jeszcze gorzej. W ostatnich spotkaniach Serb został przesunięty wyżej, a na lewej obronie występował Yuri Riberio. W czwartek dostępni będą natomiast Lirim Kastrati, Mattias Johansson oraz Rafa Lopes. Najbardziej istotnym graczem z tej trójki jest Szwed, który, gdy tylko nie leczył urazów, był podstawowym prawym obrońcą. 

Spotkanie Legia Warszawa - Spartak Moskwa rozpocznie się o godzinie 18:45. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o: