Real przyjechał do Warszawy. I zobaczył coś, co zapiera dech w piersiach [WIDEO]

Szachtar Donieck mierzy się z Realem Madryt na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem tego meczu na trybunach pojawiła się efektowna kartoniada w barwach Ukrainy oraz Polski. Można to traktować jako wyraz wdzięczności dla Polski ze strony klubu z Doniecka oraz społeczności ukraińskiej.

Real Madryt po sześciu latach ponownie zawitał do Polski. Zespół Carlo Ancelottiego mierzy się w Warszawie z Szachtarem Donieck w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania wypełniony po brzegi stadion przy ulicy Łazienkowskiej zaprezentował efektowną oprawę, którą można interpretować jako wyraz uznania i wdzięczności ze strony Ukrainy dla Polski.

Zobacz wideo Poruszony Lewandowski o ukraińskiej opasce: Sam ją lepiłem, sklejałem

Efektowna oprawa meczu Szachtar - Real. Wielka flaga polsko-ukraińska

Wraz z wyjściem piłkarzy obu drużyn i w trakcie hymnu Ligi Mistrzów na trybunach pojawiła się efektowna kartoniada w barwach Polski oraz Ukrainy. Połowa oprawy tworzyła flagę Ukrainy, a druga połowa flagę Polski.

Organizator spotkania, którym jest klub Szachtar Donieck, zapewne chciał w ten sposób podziękować Polakom za ich solidarność z Ukrainą po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na ten kraj. Polska przyjęła do siebie wielu uchodźców z Ukrainy, a na polskiej gościnie korzysta także ukraiński futbol. Szachtar Donieck rozgrywa mecze Ligi Mistrzów w Warszawie, a spotkania Dynama Kijów w Lidze Europy odbywają się w Łodzi. W Polsce swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa także reprezentacja Ukrainy.

Pudło Milika Milik nie trafił z dwóch metrów. Kompromitacja Juventusu w LM

Więcej o: