Pogoń, Lechia i Lech znają potencjalnych rywali przed losowaniem I rundy eliminacji

Lech Poznań poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, a Lechia Gdańsk i Pogoń Szczecin w I rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Losowanie odbędzie się we wtorek w Nyonie.

We wtorek w siedzibie UEFA w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie pierwszych rund eliminacyjnych europejskich pucharów. To oznacza, że swoich pierwszych rywali poznają piłkarze Lecha Poznań, Lechii Gdańsk i Pogoni Szczecin. UEFA podzieliła uczestników pierwszych rund eliminacyjnych na koszyki, co oznacza, że liczba potencjalnych przeciwników dla każdej z polskich drużyn zmniejszyła się do pięciu. 

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Skrajnie różni rywale Lecha

Lech Poznań już w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów jest zespołem nierozstawionym. To oznacza, że w teorii już na tym etapie rozgrywek powinien zmierzyć się z silniejszym od siebie rywalem. W praktyce tak wcale być nie musi, bo choć Kolejorz może trafić np. na mołdawski Sheriff Tyraspol, który ostatnio występował w fazie grupowej, gdzie pokonał choćby Real Madryt na Santiago Bernabeu, to równie dobrze rywalem Lecha może być irlandzki Shamrock Rovers czy Lincoln Red Imps z Gibraltaru, w starciu z którymi mistrz Polski powinien być zdecydowanym faworytem.

Stawkę uzupełniają słowacki Slovan Bratysława i azerski Karabach Agdam. Losowanie I rundy eliminacji Ligi Mistrzów odbędzie się o godzinie 12:00.

Potencjalni rywale Lecha Poznań w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów:

Karabach Agdam (Azerbejdżan)
Sheriff Tiraspol (Mołdawia)
Slovan Bratysława (Słowacja)
Lincoln Red Imps FC (Gibraltar)
Shamrock Rovers FC (Irlandia)

Maciej SkorżaPierwsze słowa Skorży po odejściu z Lecha. "Niestety, muszę wysiąść"

Lechia i Pogoń nie mają prawa zawieść

W Lidze Konferencji Europy na rozstawienie w I rundzie liczyć mogą Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk. W związku z tym oba polskie zespoły mogą trafić na rywali, z którymi zwycięstwo będzie absolutnie ich obowiązkiem. Losowanie I rundy LKE rozpocznie się o godzinie 13:00.

Potencjalni rywale Pogoni Szczecin w I rundzie el. Ligi Konferencji Europy:

FC Bruno's Magpies (Gibraltar)
Derry City FC (Irlandia)
Seinäjoen JK (Finlandia)
Newtown AFC (Walia)
KR Reykjavik (Islandia)

Potencjalni rywale Lechii Gdańsk w I rundzie el. Ligi Konferencji Europy:

FC Inter Turku (Finlandia)
FK Panev?žys(Litwa)
Paide Linnameeskond (Estonia)
FK Akademija Pandev (Macedonia Północna)
Hamrun Spartans FC (Malta)

Raków Częstochowa, wicemistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski, przystąpi do rozgrywek Ligi Konferencji Europy od II rundy. 

Więcej o: