Peter Hyballa wraca na ławkę po skandalach. Kolejny klub się zdecydował

Ekscentryczny Peter Hyballa powraca na ławkę trenerską. Były szkoleniowiec Wisły Kraków został szkoleniowcem słowackiego AS Trencin, czyli klubu ze słowackiej ekstraklasy.

Peter Hyballa od listopada 2021 roku pozostawał bez pracy po tym, jak po niecałych dwóch miesiącach pracy został zwolniony z Türkgücü Monachium, występującego w 3. Bundeslidze. Drużyna pod wodzą 46-latka wygrała zaledwie dwa z ośmiu meczów.

Zobacz wideo Błaszczykowski wybuchł jak wulkan". Zachowanie Hyballi to była farsa [SEKCJA PIŁKARSKA 87]

Hyballa powraca do pracy

Teraz słowacki klub AS Trencin poinformował, że Peter Hyballa został nowym szkoleniowcem klubu i podpisał kontrakt. Oznacza to, że zaledwie rok po odejściu z Wisły Kraków Hyballa ma już... trzeci klub. Rok temu, zaledwie dwa tygodnie po rozstaniu z klubem z Ekstraklasy, rozpoczął pracę w duńskim drugoligowcu Esbjerg. Tam nie popracował jednak długo i po protestach piłkarzy został zwolniony. Piłkarze oskarżali Petera Hyballę m.in o znęcanie się nad nimi. Trener miał stosować kary fizyczne i psychiczne. Esbjerg ostatecznie poprowadził w zaledwie trzech meczach ligowych i zdobył jeden punkt. 

Teraz Hyballa dostaje kolejną szansę na odbudowanie swojego wizerunku. Już wiosną mówiło się o tym, że Niemiec może trafić do drużyny z Tenczyna, ale ostatecznie kontrakt podpisał dopiero teraz. Dla Hyballi jest to powrót do ligi słowackiej. Od lipca 2018 do stycznia 2020 roku był trenerem zespołu DAC Dunajska Streda. Po zakończeniu pracy z Dunajską Stredą 46-letni niemiecki trener pracował też w NAC Breda, a potem trafił do Wisły Kraków. 

Zarządzanie przez kryzys

Najdziwniejsze w tym transferze jest jednak to, że Hyballa trafił do miejsca, w którym wszyscy znają jego metody treningowe. Trudno więc zarzucać klubowi, że nie wie, na co się pisze. A Hyballa to obecnie niemal synonim zarządzania przez kryzys i absurdalnie ciężkie treningi, których wielu piłkarzy nie wytrzymuje. Jest to jednak również trener, który ma rękę do młodych piłkarzy, co pokazał choćby w Wiśle Kraków, gdzie za jego kadencji najlepiej grali młodzi piłkarze, jak Patryk Plewka czy Piotr Starzyński. 

Więcej o: