Legia Warszawa złożyła Turkom ofertę za Makanę Baku

Makana Baku, objawienie sezonu 2020/2021 w polskiej ekstraklasie, znalazł się na liście życzeń Legii Warszawa. Co więcej, władze stołecznego klubu złożyły już pierwszą ofertę za 24-latka, o czym poinformował portal WP SportoweFakty. Jednak ich propozycję odrzucił obecny pracodawca napastnika Goztepe SK.

Sezon 2021/2022 był jednym z najgorszych w wykonaniu Legii Warszawa. Stołeczny klub bardzo długo znajdował się w strefie spadkowej. Ostatecznie drużyna zdołała wyjść z kryzysu i minione rozgrywki ekstraklasy ukończyła na dziesiątej pozycji. Teraz klub rozpoczął poszukiwania zawodników, którzy zadbają o odświeżenie składu i pomogą w walce o mistrzostwo Polski

Zobacz wideo Dlaczego piłkarze tak dużo zarabiają?

Legia Warszawa zainteresowana Makanu Baku. Pierwsza oferta odrzucona

Już przed tygodniem media donosiły, że stołeczny klub interesuje się Makanu Baku. Niemiec był jednym z największych objawień ekstraklasy w sezonie 2020/2021. W barwach Warty Poznań 24-latek rozegrał 13 spotkań, w których zdobył sześć bramek i zaliczył dwie asysty. Jego pojawienie się w zespole ze stolicy Wielkopolski zdecydowanie ożywiło grę drużyny - beniaminek był nawet bliski zakwalifikowania się do europejskich pucharów, ale ostatecznie zajął piąte miejsce.

Artur BorucArtur Boruc wyjedzie z Polski po pożegnalnym meczu w Legii. Już wybrał

Warty nie było stać na wykupienie utalentowanego piłkarza z Holstein Kiel. Najlepszą ofertę niemieckiemu klubowi zaproponował Goztepe SK i to właśnie tam w lipcu 2021 roku trafił 24-latek. Jednak w tureckim zespole nie wiodło mu się tak dobrze. W minionym sezonie Super Lig Baku wystąpił w 19 meczach, w których strzelił zaledwie dwa gole i zanotował jedną asystę. Niemiec jest związany z obecnym pracodawcą do 2024 roku, ale wszystko wskazuje na to, że już niedługo może opuścić drużynę.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Peter Hyballa reaguje na oskarżenia na temat jego pracy. 'Dla mnie to język futbolu'Peter Hyballa wraca na ławkę po skandalach. Kolejny klub się zdecydował

Bowiem działania w kierunku pozyskania Niemca zintensyfikowała Legia Warszawa. Jak donoszą dziennikarze WP SportowychFaktów, drużyna Kosty Runjaicia złożyła już pierwszą ofertę za 24-latka. Władze warszawskiego zespołu zaproponowały Goztepe 150 tysięcy euro plus bonusy. Tylko że oferta została odrzucona. Turcy oczekują, że kwota transferu będzie znacznie większa. Obecny pracodawca napastnika wierzy, że uda mu się odzyskać pieniądze zainwestowane w niego latem. Wówczas klub zapłacić 350 tysięcy euro. 

Więcej o: