Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jest wyrok za zamieszki w trakcie finału Ligi Mistrzów. Więzienie! "Tragiczna historia"

Burmistrz Turynu Chiara Appendino została skazana przez włoski sąd na 1,5 roku więzienia za wydarzenia, do których doszło w 2017 r. na placu Piazza San Carlo. - To decyzja, którą akceptuję i szanuję, także ze względu na rolę, jaką odgrywam - napisała po ogłoszeniu wyroku.

W sprawie o niedopełnienie obowiązków podczas finału Ligi Mistrzów prokuratura domagała się dla Chiary Appendino roku i ośmiu miesięcy więzienia. Dziennik "Il Messaggero" wśród zarzutów wymienia katastrofę, śmierć oraz poważne uszkodzenie ciała wielu osób.

Zobacz wideo Kapitalna interwencja Szczęsnego! Aż sam się śmiał [ELEVEN SPORTS]

Burmistrz miasta skazana za zamieszki podczas meczu Ligi Mistrzów. "Ból będzie mi towarzyszył całe życie"

Oskarżenie dotyczy wydarzeń z 3 czerwca 2017 r. Burmistrz Turynu postanowiła zorganizować dla lokalnej społeczności wydarzenie, w którego trakcie można było obejrzeć finałowy mecz Ligi Mistrzów Juventusu z Realem w Cardiff (1:4). Podczas meczu grupa napastników zaatakowała jednak kibiców gazem pieprzowym. W panice ludzie zaczęli się wzajemnie tratować. W zamieszkach zginęły dwie osoby, a blisko 1,6 tys. zostało rannych. 

Kacper Urbański odchodzi z Lechii GdańskRekordzista ekstraklasy zmienia klub. 16-letni Kacper Urbański zagra we Włoszech. "Podziwiam Verrattiego i De Bruyne'a"

Nie będę przed wami ukrywać, że ta tragiczna historia głęboko mnie naznaczyła. Te dni, miesiące, które potem nadeszły, były najtrudniejszymi w trakcie mojej pracy jako burmistrza, ale i dla mnie prywatnie. Wciąż czuję ból tego, co stało się tamtej nocy i będzie mi on towarzyszył całe życie

- napisała po ogłoszeniu wyroku Chiara Appendino na swoim Facebooku. 

Włoski sąd pierwszej instancji uznał, że Appendino powinna przewidzieć zagrożenia i odwołać wydarzenie przed jego rozpoczęciem. Inne zdanie na ten temat ma Appendino, która zamierza odwołać się od decyzji sądu. 

W 2019 r. włoska policja zatrzymała czterech Marokańczyków, którym udowodniono atak na plac Piazza San Carlo. Sąd skazał całą grupę napastników na 10 lat więzienia.

Dele Alli na wylocie z Tottenhamu. Wszystko zależy od powrotu byłej gwiazdy klubuDele Alli na wylocie z Tottenhamu. Wszystko zależy od powrotu byłej gwiazdy klubu

W finale Ligi Mistrzów z 2017 r. Juventus przegrał z Realem 1:4. Jedyną bramkę dla mistrza Włoch zdobył w tamtym spotkaniu Mario Mandźukić. Dla hiszpańskiej drużyny z kolei strzelali: Marco Asensio, Casemiro oraz dwukrotnie Cristiano Ronaldo.

Wyrok sądu obejmuje także trzech innych funkcjonariuszy i organizatora wydarzenia na Piazza San Carlo.